Novinky

CZECHTEK01

Letošní teknival se konal za skvělého počasí kousek od Máchova jezera a dle policejních zdrojů ho navštívilo na 12.000 lidí. Na místě bylo kolem 25 soundsystémů hrající hlavně taneční techno, a pár drum and bass, house, reagae, hlavně z Čech, Anglie, Něměcka a Francie.


Začátek teknivalu byl poznamenán stejně tak jako vloni problémem s hledáním místa, protože snahy o uspořádání teknivalu na legálním místě skončila těsně předtím policie, asi aby pak mohla ukázat jak zvládá nelegály.
Takže po pátečním putování nakonec teknival dorazil na louku u Doks, kde byl úplně ideální prostor pro několik tisíc lidí a několik (desítek?) soundsystémů.
Teknival se staral letos mnohem více o svojí čistotu, takže u každého systému byly po celou dobu k dispozici plastové pytle na odpadky, v prostoru bylo několik Toi-Toi záchodů a výzva z internetu, keep clear - keep smiling - respect nature - respect each other - no riot around, please, visela skoro na všech stanech. A to se odráželo ke skvělé atmosféře teknivalu, kam se díky policii, která uzavřela vjezd, již žádný místní stánkař nedostal.

V pátek tedy systémy se zpožděním dorazily na místo a vybalili co se dalo a party začala. V sobotu bylo krásně, skoro až tropické vedro. Přes den různě vyhrávali soundsystémy a dolaďovali formu na večer.
V sobotu večer to spustilo na plný pecky. Několik velkých soundsystémů poprvé pustilo aparatury a rázem bylo tek slyšet aspoň o kilometr dál. Už před setměním bylo na louce spousta tancujících lidí, a tak po západu slunce akorát zaplály ohníčky a začal pravý teknivalový mumraj. Hutné soundy se valily odevšud, a lidí bylo všude požehnaně, ačkoli policie uzavřela příjezdovou cestu již dávno předtím. S tím měli problémy dorazivší s aparaturou a bylo to znát i na zásobování, když nemohlo project jedniné auto. Policie zahájila vyhladovění nepřítele :-)
Raní tek se pomalu převracel do poledního, aby se počty teknařů na konci víkendu silně ztenčili (nebo že by uposlechli výzvy místního starosty, jak říkali v rádiu)?

Letošní ročník Czechteku byl naprosto skvělý a pohodový, ačkoli média a policie věnujeme teknivalu stále více pozornosti, což rozhodně nejde dohromady.
A teď už: Sláva teknivalu Czechek 2002!

NEBOJTE, hlídá vás policie!