Novinky

Star Fucking Hipsters – Until We´re Dead

Star Fucking Hipsters Star Fucking Hipsters – Until We´re Dead
13 skladeb/ 44:41, Fat Wreck Chords / distribuce v ČR Day After

Vyřvat to ze sebe (Two Cups of Tea) a třeba si tak i vyřídit účty s církví (Zombie Christ), ještě zrychlit do obrátek i soundu a la Toy Dolls (Imigrants and Hypocrites), jen zdánlivě se zklidnit odvázaným skáčkem (Snitch to the Suture), dát punk vzor 2000 (Empty Lives), nezapomenout na duet s odpovídačkama, pustit k mikrofonu i ženskou (když už Nico De Gaillo v kapele mají) – to všechno pětice Star Fucking Hipsters zvládne s přehledem. Není se co divit, Stza, Nico de Gaillo, Frank Piegaro, Yula Beeri a Ara Babajian už maj´ zkušenosti z řady kapel.

A co víc, neštítí se kláves (Only Sleep), které třeba hodí jejich hudbu až do ema, ale ani na nich nestaví. Umí pustit vokály v dvojhlase, ovšem na melodie Bad Religion (Zombie Christ) to ještě není. A proč taky, jedni stačí. Basa jim jede jako ta od Joy Division, místy, pořád v textech něco řeší a určitě to není (jen) to, že zrovna došlo pivko. Když se hodí saxofón, třeba jen na chvilku na konce skladby, tak prostě spustí. Dokonce i na klavír či brnkání kytary na albu Until We´re Dead dojde. Ale bez obav – pokaždé je to jen intermezzo těsně před tím, než to zase začnou hrnout do davu.

Máte to rádi pestrý? Oni ano, proto ty dva kopáky, speed kytar a odpovídající řev (The Path is Paved). Proto kovbojskej punk. Proto tak naléhavý zpěv, že byste dali Crackovi niklák. Proto zase ska jinak. Proto... prostě proto pobaví. A že jde text o něčem ruku v ruce s kvalitní hudbou, takovou od srdce, asi nejlepším songem je tu 9/11 Was (An Inside Joke). Trauma z 11. září je ještě pořád dost živý. Ehm, tedy, copak nám asi příště Crack s Nico a spol. zachrčí o světové hospodářské krizi?!

Proslulý sanfranciský punkový label Fat Wreck Chords, založený před osmnácti roky Fatem Mikem (zpěv/basa Nofx) a jeho ženou, měl a má určitě v katalogu větší hvězdy než jsou SHH. No a? Na bokovku členů jiných kapel, na to že je to debut a že konkurence je dnes obrovská…

Prostě tahle kapela stojí za poslech z alba a na sto deset percent taky za návštěvu koncertu – pokud se tedy mihnou kolem.

65 %

navštivte:
www.starfuckinghipsters.com

poslechněte si:
www.myspace.com/starfuckinghipsters