Novinky

Majessic Dreams – Beautiful Dreams

Majessic Dreams Majessic Dreams – Beautiful Dreams
12 skladeb / 42:30, Pony Records / distribuce v ČR Starcastic

Švédské duo Majessic Dreams tvoří Mats Björk a Jessica Breinholtz Björk a v současnosti je usazeno v dánské metropoli Kodani. Proto je také jako vydavatel uvedena dánská značka Pony Records, která pod svými křídly sdružuje žánrově spřízněná jména jako Evil Death Machine, Gravy či německé Jersey. Ještě předtím než se dvojice přesunula na „jih“, však vydala v roce 2005 EP - Listen To The Moon a eponymní dlouhohrající debut na značce Oscillatone.

V zásadě folkový duch alba Beautiful Dreams sice ponechává pootevřená vrátka pro jemné hrátky se zvukem a elektronickými fragmenty, avšak přes tuto modernizaci písničkový duch dominuje. Akustické kytary, smyčce a píšťaly mají navrch nad studiovou alchymií. Hned první skladbou Wife's Song Majessic Dreams vyloží karty na stůl. Melodie sice nejsou ty z druhu hitových, ale to neznamená, že byste měli album uvrhnout v nemilost. Jen je potřeba se v následujících čtyřiceti minutách vyladit na pozornější poslech, abyste dostatečně ocenili snahu dua.

Podobných alb, jež obvykle řadíme do přihrádky s nápisem indietronic či folktronic, vyšly za posledních pár let na nezávislých labelech tuny. Beautiful Dreams není popravdě řečeno deskou nikterak výjimečnou. Poslouchá se ovšem víc než dobře. Jestli je to málo nebo dost, je už jen a jen na vašem uvážení.

65 %

navštivte:
http://www.myspace.com/majessicdreams