Novinky

Elektročas & Fetch! – split

Fetch! Elektročas & Fetch! – split
2 skladby, Silver Rocket

Vinyl jako bílej asfalt, jednoduchej obal, černá šrafovaná grafika, pták a pohled z výšky na víceúrovňovou křižovatku. Hledejte v tom víc, fakta naražena: Jámor a Ježek.

Elektročas. Pořádná a obřadná variace na Amandu Woodward, čas elektrických pavučin už visí ve větru. Song Errantry in a Circle se rozjíždí poznenáhlu, brousí stejný riff a vyčkává na vertikálu blesku. Když uhodí, hřmí post-lvmenovskou epikou, krajina se otevírá. Táhlé a zdánlivě poklidné emo-core, o kterém jsem si myslel, že postupně u nás mizí, navíc bych ho nehledal pod záštitou SRR. Tím nechci říct, že hradečtí králové jsou polomrtví zpátečníci. Komu je tahle strana nepádným důkazem, ať zkusí nový vál Disburden (na myspace), předzvěst podzimního alba, dá-li bůh a odvrácená strana kamene.

Fetch! Ti jsou naopak do stříbrné krokve jako dělaní, originální padělatelé neošumělého noise rocku, lyssí wolloni na planetě gnu. Ovšem brousí už od počátku milénia, žádný čerstvý výhon, větev zaříznutá, dlouhé roky jen zkoušeli. Po demo nahrávce z roku 2005 je tu song Kiasu, taktéž zřejmé avizo před deskou, pokud je nezahubí jejich nerychlost. Kiasu je z těch lakoničtějších textů, z těch nejlepších. „Na tebe už nemám žádný místo / jsem teď hrozně rychlej / a chci mít všechno pěkný / a samozřejmě čisto“.

Dvě kapely z nadějných, s nimi ještě možná Sulk, Zkouška sirén a Cocoon, pokud zůstaneme ve stejném suterénu. A co Děti deště? Ty maj svůj chlív...

70 %

navštivte:
www.fetch.cz
elektrocas.czechcore.cz

poslechněte si:
www.myspace.com/lllfetchlll
www.myspace.com/elektrocas