Novinky

River for Sale – Transparent

River for Sale River for Sale – Transparent
5 skladeb / 28:14, KLaNGundKRach / Bleeding Ear

Jako bys už ani neměl vstát z postele. Tvé ruce ztěžkly, tvé nohy ztěžkly, celé tvé tělo a dokonce i tvá duše a myšlenky ztěžkly. Celý svět ztěžkl i celý vesmír ztěžkl... a sousedův pes pomočil květináč na mezaninu. Tady tě už nic dobrého nečeká: „Chytni se tý dlouhý ruky a běž!“ Nezabývej se tím „jaká bude potom cesta zpět“: na tom nezáleží.

ONI tě přece nemohou upoutat na lůžko! A nezacpávej si uši, jen si ten ploužák leptajících hlukových stěn užij! Jen si připomeň teenagerské pocity ze Susurrate od EOST. Přece se ti musely vybavit, stejně jako výstřelky starých The Jesus & Mary Chain. Nebo se necháš ovládat nihilismem trudnomyslných Jesu?

Na shoegazera jsi pěkný slaboch! To Transparent-ní trápení tě přece musí nakopnout! Osvěžující indie emoce tě musí rozveselit, vazbící hlukové stěny rozechvět, monotónní dunivý rytmus mobilizovat! Vždyť i ONI bojují: bojují hlukem, bojují monotónností, bojují rozervaností. Vždyť nezastřená muka Freeze drtí téměř stejně jako suverénně nejlepší, nervózní Kaunas! Už jen „označkovat tu černou bestii, cítit ten opojný pach její srsti“, a máš vyhráno.

Z nitra vycházející energie River for Sale se valí ven a boří vše, co jí přijde do cesty. Znásilňuje tvé emoce, mění tvé vnímání, kamenuje tvé přesvědčení. Yanovy elektronické vibrace vedou k osvícení, dunivá sólující basa Hukota přetahuje bičem, Kozova statická kytara a jeho vysílený zpěv sráží k zemi, kde do seschlých úst nabíráš opojné doušky užitkové vody. River for Sale je špinavá, ale to je ti jedno: máš žízeň, proto piješ.

Halucinace na sebe nenechají dlouho čekat. „A co seš jako vůbec zač?,“ ptáš se, a víš, že tvůj vztah k River for Sale je jako Demonlover. Jsou statičtí, přesto ale svou rozjívenou tónickou cirkulárkou nebezpeční. Jsou rozervaní, přesto však až vazebně poutaví. Jsou špinaví, ale na psychohygienu u nich nemyslíš. Chceš víc, protože ti otevírají obzory. Žádná Sabotáž se proto nekoná. „A pod kůží slova... a pod kůží jen já... tady chci zůstat, tady už nejsem, nemám nic...“ Rozleptají tě, zničí tě, se Skeleton Keys tě ne vždy dovedou ke katarzi, ale jak se jednou nakazíš, čert aby to spral: jsi ztracen.

70 %

navštivte:
www.riverforsale.ragedis.net

poslechněte si:
myspace.com/riverforsale