Novinky

JAN KOŘÍNEK AND GROOVE + LORENZO THOMPSON - Stará Pekárna

lorenzo

Riding with the Prince

Jan Kořínek a jeho Groove do Staré Pekárny zavítal v poslední době již dvakrát. Poprvé s Eb Davisem a potom s Sharon Lewis. Do třetice všeho dobrého a snad ne nakonec vyrazila tahle parta na turné po českých zemích s Lorenzo Thompsonem. Tenhle zpěvák pochází z mekky blues - Chicaga a že ho má v krvi nám potvrdil takovým způsobem, že z toho až přechází dech.

lorenzoV docela slušně našlapané Staré Pekárně začala toho dne kolem osmé hodiny večerní doslova hudební smršť. Nejprve se nám předvedli Jan Kořínek and Groove sólově pěkně bez zpěvu, aby jsme měli možnost vychutnat si výborné instrumentální výkony a aby se publikum pěkně nažhavilo. Na menu tohoto okamžiku byl acid jazz v tom nejčistším podání. lorenzoPak na podium přišel Lorenzo. Ačkoli střízlík, hned ho byl plný klub. Jak zpěvem, tak pohybem, podium mu nestačilo, komunikoval s publikem, mával bílým kapesníčkem, ale hlavně zpíval. Opravdu zpíval a bylo vidět, že ta hudba jde z jeho nitra. Naprosto strhující výkon, který podtrhli výkony hudebníků. Nádherně bublající kytara, velmi precizně zahraná basa a bicí, lorenzosaxofon, občas jako doplněk basy, občas jako sólový nástroj, hammondky.

Toho večera zazněli skladby jako I Wanna Get Funky, Caledonia, Wonderfull World (asi nejbouřlivěji přijatá), Mojo Working a na závěr Sweet Home Chicago. někdo možná namítne klasika. Já říkám ano, ale v jakém podání. Takových koncertů se za rok moc v klubech neodbude.

lorenzolorenzo Kdo chyběl, bude mít určitě možnost repete někdy na podzim, koho nám přiveze Honza Kořínek se asi necháme opět překvapit a nebo bude mít s největší pravděpodobností možnost koupit si záznam tohoto koncertu na CD, neboť celý strhující výkon zaznamenal Broňa Šmíd do svého počítače a ta nahrávka určitě nezůstane ležet ladem.

Koncert pořádala Stará Pekárna Brno