Novinky

Bodi Bill - No More Wars

Bodi Bill Bodi Bill - No More Wars
10 skladeb / 46:57, Sinnbus Records / distribuce v ČR Starcastic

Už po několikáté dokola točím tohle No More Wars a sleduju tím jednak úmysl dojem z něj vtěsnat do následujících řádků, ale také jednoduše prostý důvod, že mě opravdu baví. Přiznám se, že poté, co mi většina - za poslední dobu mýma rukama prošlých - alb z produkce německých, převážně indietronických značek jako Morr Music, City Centre Offices a spol. splynula v jednu folk & shoegaze & tronic šmouhu, jsem po cédéčku schovaném v hezkém kartonovém digipacku šahal s mírnou nedůvěrou. A překvapení je to o to příjemnější.

Patrně i proto, že berlínská dvojice Alex Amoon a Fabian Fenk, kteří si říkají Bodi Bill, nepatří mezi zelenáče: jejich sólové projekty Nonostar (prvního jmenovaného) nebo Pantasz Fabiana Fenka nesly emblémy labelů jako Bpitch Control, Sinnbus nebo Keplar, které svoje jméno bezpochyby mají. Ale až spojení sil a zkušeností pod hlavičkou Bodi Bill má všechny předpoklady proto, aby o něm bylo slyšet mnohem silněji.

Jubilejní dvacátý kousek v katalogu vydavatelství Sinnbus je v pár slovech exkurzí napříč teritorii taneční, klasické warpovské IDM i současnější click'n'cuts elektroniky s výlety do končin elektro-akustického písničkářství, které je vlastní třeba tomlabovským odchovancům Patricku Wolfovi nebo Owenu Palletovi. Třeba v případě Willem nebo Very Small to znamená, že prim hrají klavír a smyčce, podkreslené beaty a dochucené jemným samplovým kořením. Jinde je tomu ale právě naopak: v dusavé Nothing zbyly mezi synth zvuky "druhé housle" prozměnu pro piáno, Be Home For Dinner je pak čistokrevná inteligentní minimal klubovka a étericky zasněný začátek Kilogramm zase připomene Múm z období debutu Yesterday Was Dramatik, Today Is OK...

Zkrátka spousta odstínů, žánrů a nálad v sice krapánek nesourodé, ale nadmíru pestré mozaice s nemalou melodickou naléhavostí, svádějící k soustředěnému poslouchání i samovolnému podupávání do rytmu. Jsem zvědavý, jak tenhle potenciál prodají 16. listopadu na prknech brněnské Flédy při třetím ročníku New New!.

75 %

navštivte:
www.bodibill.de

poslechněte si:
www.myspace.com/bodibill