Novinky

Esgmeq - s/t

esgmeq Esgmeq - s/t
10 skladeb / 28:37, Silver Rocket

Tenkrát mě mý intelektem zatížený ego nedovolilo vypořádat se s nima jinak. Niterný hlas mě nabádal k opatrnosti. Od těch pobudů dej hochu ruce pryč. Tohle není žádná partička pohodovejch chlapíků lámajících si nalakovaný nehty mezi strunami jen a jen pro tvoje potěšení. Tenhle spolek honáků krav, co pro společnost pod podiem nešetří jedovatou slinou, stojí na opačný straně barikády. Jó, kolty měli sice proklatě nízko a já se na chvíli postavil svýmu přechytralýmu hlasu, ale vůči jejch ďábelskýmu našeptávání jsem nakonec zůstal imunní. Asi tehdá stříleli slepejma, nebo kulky končily v hustý síti lidí tlačících se v první linii. A nebo byla chyba ve mně a já měl tenkrát neprůstřelnou vestu nechat ve skříni? Vyplížil jsem se zbaběle zadem a na pár let je pustil z hlavy.

Na kalendáři teď tučný písmo hlásá rok 2007 a ke mně se dostaly dvě ukázky z nový desky. Kolečka konečně zapadly na svý místo a já si nepřál nic jinýho než postavit se Esgmeq v ringu na víc než jen dvě kola. Stalo se a jejich nová deska začala drtivou silou spolupracovat se vším, co mi umožňuje zpracovávat zvukový vlny. A zatím se zdá, že pustit si ty neurvalce k tělu, bylo jedno z těch lepších rozhodnutí mýho života. Chcete něco skutečného? Potřebujete slyšet, že jsou kolem vás ještě obyčejný lidi jako vy? Čekáte na ránu do zubů, jen abyste se ujistili, že skrz ně ještě cedíte kyslík? Toužíte po něčem, co se ani náznakem netváří jako komerční produkt? A i když je to za peníze, tak nemáte pocit, že si něco kupujete.

Kdekdo jistě namítne, že je to moc uřvaný a na dnešní digitální dobu zbytečně syrový. A proč se to musí se zuřivou naléhavostí zažírat do morku kostí, když jsme zvyklí všechno vnímat jen povrchně? Jestli se vám v hlavě rojí podobný myšlenky, tak rychle vycouvejte. V právě probíhajícím rozhovoru se bude mluvit jazykem kterýmu byste nerozuměli. Žádné nabobtnalé fráze, jen pár slov zařvaných do pomršených rifů. Tímhle "málem" dokážou zpřeházet vaše myšlenky a je na vás jestli se teď přidáte k těm co to zabalili o dvě věty dřív, nebo si půjdete nalít panáka a pustit tenhle nezastavitelnej modlitební mlejnek znova. Já nenechám sklenici oschnout. To abych mohl být sám sebou.

Ti z vás, kteří se přenesou přes první zmáčknutí tlačítka play, ochutnají guláš, na jakej těžko zapomenou. Guláš, po kterým se budou olizovat i vegetariáni. Přijde vám kořeněnej, ale to jen v kastrole zbylo něco pekelně ostrýho od minula. Přijde vám hořkej, i když je v něm utopenej kilovej pytlík cukru. Přijde vám studenej. Tak jaktože se vám spálenej jazyk kroutí vzteky v mordě? Zdá se vám, že se na talíři ustrašeně krčí pár soust, jenže žaludek je těsně před prasknutím a odkudsi vytahuje bílej prapor. Esgmeq vás moc dobře znají. Během necelý půlhodiny vám propalovali zornice baterkou. Rvali vám vatový tyčinky do uší. Viděli vás na pitevním stole. Nemáte před nima vůbec žádný tajemství. Jde jen o to, kdy to s nima zkusíte. Pro mě ten čas právě nastal.

85%