Novinky

Peťo Tázok - vp84

tazokcover.jpg Peťo Tázok - vp84
7 skladeb / 12 minut, Muteme

Další ze zvukových miniatur slovenského producenta ukrajinského původu Viktora T., zjevujícího se pod pseudonymem Karaoke Tundra, nese poněkud záhadný název zapadlého městečka vp84 (že by nové Twin Peaks?). Toto minialbum se opět pohybuje v jakémsi večerníčkovském duchu, proto možná i stopáž necelých dvanácti minut (vždyť děti a prací znavení posluchači déle pozornost stejně neudrží), dílem přísluší k abstraktnější formě hip-hopu, dílem k experimentální odnoži elektronické hudby a dílem k pouličním veršovánkám introspektivního charakteru.

Tentokrát je hlavní postavičkou Peťo Tázok - svérázná figurka žijící v paralelním vesmíru, která se do našeho světa teleportuje jen v době nahrávání a koncertů (poznáte ho podle nepřehlédnutelného "šmoulího" hlásku, staré motorkářské přilby a kožichu z levhartí kůže), která hodnotí svůj neutěšený životní úděl ve svém maloměstě vp84, "kde i lišky sú lenivé dať dobú noc a kdě aj pes by ľutovaľ skapať". Přesto málokdo z jeho obyvatel dokáže prolomit svůj osud a odejít z něj pryč, aby se dostal ze začarovaného kruhu bezobsažnosti a nudy života v něm. Pod vp84 si může každý dle libosti doplnit město či obec ve které žije už delší dobu, a možná, s potem ve tváři zjistí, že jeho příběh se v zásadě neliší od příběhu Peťo Tázka.

A o tom to vlastně celé je. Jednoduché hudební motivy, důvěryhodný příběh "obyčejného člověka" a trocha nostalgie a černého humoru. A tip na hit měsíce? Myslím, že to bude Dočasná záležitosť s velmi chytlavým samplem v refrénu: "Už nejsme to co kdysi..." V nejbližší době budete mít možnost vidět a slyšet inkarnaci Peťo Tázka na brněnském festivalu Newnew 17. listopadu.

nehodnoceno

navštivte:
www.muteme.cz
www.surrealmadrid.net/artists/KaraokeTundra

stáhněte si celé minialbum:
muteme.cz/index.php?id=147

prof. neutrino - autor je redaktorem serveru www.mufonic.net