Novinky

Sex Deviants - Obrázky všedních dní

sexdeviantscover.jpg Sex Deviants - Obrázky všedních dní
11 skladeb / 36:57, Cecek Records

Pokud se dobře pamatujete, kolega Šaman prohlásil minulé album Cesta do očí (Papagájův Hlasatel Records) rokycanských Sex Deviants nejlepší melopunkovou deskou roku 2003. Obávám se však, že stejnými komplimenty v souvislosti s novinkou Obrázky všedních dní (Cecek Records) nemohu ani u příležitosti letos desátých narozenin západočeské pětice sloužit.

O tom, že patří mezi to lepší, co domácí - rychle rostoucí, leč na opravdové talenty zoufale chudá - scéna melodického punku nabízí, nemůže být pochyb. Už proto, že mluvit v případě Sex Deviants o tisíckrát omletém punkové kolovrátku není na místě: do svých písniček dovedou se stejnou samozřejmostí nakvartýrovat uderný hardcore (Lásko neodcházej, Speedy Life) i - žel bohu pouze to nejtuctovější - ska (Jeleni, O mase), nakypřit ho nemalým množstvím melodických i rytmický zvratů, stopek či krátkých solíček, a to vše s citem pro míru sytit více či méně chytlavými popěvky. Potud vše v pořádku. Horší je to pak už s častými rošádami za mikrofonem, za nímž se vystřídá celá kapela. Jelikož ne všichni disponují pěveckými kvalitami a příjemnou barvou hlasu jako jediná příslušnici něžného pohlaví v kapele, zpěvačka Olina, absence některých vokálních příspěvků by výsledku spíše prospěla.

Ale hlavně: jak se tak Obrázky všedních dní proposlouchávám (a je nutno uznat, že - nejen díky uměřené stopáži - celá deska uteče jako voda), nemůžu se zbavit dojmu, že Sex Deviants přes nezpochybnitelnou muzikantskou zručnost postrádají čitelný vlastní rukopis a tu a tam nápadně připomínají zvuk některé z kapel, které děkují v bookletu. Věčná škoda! Mám pocit, že v "Deviantech" dřímá daleko větší potenciál, než byl při natáčení aktuálního nosiče vyplýtván...

55%

navštivte:
www.sexdeviants.cz

poslechněte si:
www.sexdeviants.cz/mp3.htm