Novinky

Flaming Cocks - Cockain

flamingcockscover.jpg Flaming Cocks - Cockain
14 skladeb / 40:45, Cecek Records

Zdá se, že dnes už nestačí umět jen dobře hrát a případně si zvolit výmluvný název pro svůj band, ale je třeba ještě charakterizovat styl, který provozujete. Čím originálnější, tím lepší. A fantazii se, jak známo, meze nekladou. Setkal jsem se s nálepkami typu machometal či agropunk, ovšem terminus technicus "turbo rock'n'roll" mi v případě Flaming Cocks připadá opravdu výstižný. Jejich hudba uhání vpřed a neohlíží se nalevo napravo. A dobře dělá!

O co se tedy vlastně jedná? Kapela se sama přiznává k inspiračním zdrojům typu Misfits (však jim taky v Abatonu předskakovala), Ramones, Motörhead nebo Mad Sin. Vězte, že všechny tyhle vlivy jsou tam znát. Hned první Pull The Trigger mi dá za pravdu. Klopot kontrabasu, správně "zevlácký" vokál, hutné kytary, trochu stříklé punkovou rozvrzaností. Skladba plyne ve středním tempu - asi nechtěli muzikanti fanouška okamžitě zaskočit. Nebo moc namlsat? Buď jak buď, druhý kousek Dead Cities to rozbalí naplno. Kvílívé kytary a vícehlasý vokál ženou píseň nemilosrdně kupředu a dávají jí nezaměnitelný "hácečkový" šmrnc. Na ní navazuje, v podobném duchu pojatá, Stars. Je to dobrá taktika, první kousek připraví půdu a pak už to jede a fanoušku vez se s námi.

Ale mně se nejvíc líbí Red Lights. Je taktéž svižná a má v sobě i fórek - totiž citaci slavné Breaking The Law. Že umí kapela hrát i pomaleji a stejně zajímavě, dokazují v Mötherfuckers über alles, temné skladbě a la Misfits, živené dívčím minisborem v druhém plánu. Vtípky a narážky, ty má pětice muzikantů ráda. Zaplať příroda, jak říká sportovní komentátor Jaromír Bosák. A když už nic jiného, tak se u téhle muziky dosytosti pobavíte. Je slušně zahraná, šlape a má v sobě energii. A to přece jde. It Is Only turbo rock'n'roll!!!

70%

navštivte:
flamingcocks.zewl.com

poslechněte si:
www.flamingcocks.zewl.com/media.htm