Novinky

Further Seems Forever (USA), The Airbags (ČR), 17.5., klub Roxy

furtherseemsforever.jpg První část večera měli v režii domácí The Airbags, žánrově levitující nad škatulkami pop a punk. Přes slabou návštěvu a dočasný záskok na postu druhého kytaristy, předvedli suverénní výkon a ukázali, že i u nás jsou kapely, které dokáží reagovat na západem hozené rukavice Yellowcard, Starting Line nebo My Chemical Romance.

Further Seems Forever v čele s bývalým zpěvákem Sense Field Jonathanem Bunchem nastoupili několik minut po deváté hodině. Po jedné ukázce z poslední desky Hide Nothing zabrousila kapela do hlubší minulosti a prostřednictvím stejnojmenné skladby z prvotiny The Moon is Down mohlo začít posluchačovo srovnávání se zpěváky dřívějšími. Na každém ze tří alb se totiž podílel jiný vokalista (The Moon is Down - Chris Carraba, How to Start a Fire - Jason Gleason, Hide Nothing - Jonathan Bunch). Roxy se zaplnilo posledními opozdilci, přesto atmosféra byla spíše komorní a trochu se to odrazilo i na vystoupení kapely. Především Bunch vypadal místy zklamaně, asi čekal stejně skvělou odezvu publika, jako při poslední návštěvě Prahy se Sense Field. Ta ten večer ale chyběla.

Further Seems Forever předváděli další kousky, které pocházeli převážně z posledního alba (Light Up Ahead, Hide Nothing, Someone You Know). Frontman se závěrem několikrát vyznal k slabosti pro naše hlavní město a také věnoval jednu skladbu kapele Sunshine, se kterou společně s polovicí pozůstalých po At the Drive-In - Spartou, absolvovali turné po USA. Čtvrt hodiny před desátou skončila základní část koncertu, publikum se však zmohlo na přídavkové vyvolávání, a tak přišla řada na unpluggové podání skladby For All We Know a hudební večer zakončila Wearing Thin.

Úterní večer jednoznačně hodnotím jako příjemně strávený čas a ze svého seznamu oblíbených kapel, které bych rád viděl naživo si odškrtávám další položku. Nemohu však přehlédnout malý zájem veřejnosti o pořádanou akci, který ve mně vyvolává strach do budoucna. Obávám se totiž doby, kdy přestanou hudební nadšenci tyto jasně prodělečné koncerty pořádat a kvalitní, u nás málo známé kapely, přestanou v českých klubech vystupovat. Ale ač jsou tyto obavy jen dalším nošením dříví do lesa, přesto pevně doufám, že se nikdy nenaplní.