Novinky

V.T.M. - CD5 Poloprofesionálové

vtmcover.gif V.T.M. - CD5 Poloprofesionálové
11 skladeb / 38:20, Cecek Records

Možnost vydat nahrávku u Cecek records dostali i pražští punkeři V.T. Marvin. Vzhledem k patnáctiletému působení na české punkové scéně nebylo potřeba dlouze licitovat. Koneckonců, předchozí desku "Přirození (výbor z díla z let 1997-2002)" vydali v roce 2002 právě u agilního Jakuba "Cecka" Taubera.

"Marvinové" od předešlé nahrávky změnili název na zkratkovité V.T.M., vyměnili zpěváka (Kuláče vystřídal Bád), a zdá se, že rovněž jako nedávno recenzovaní stájoví kolegové z Pardubic malinko přitvrdili. Smysl pro lehce poťouchlý humor (do úst si tentokrát berou například Aničku "Dajdou" či Jána "Sluncevduši" Zákopčaníka) odhalí nejen texty a doprovodné fotografie, ale už jen zběžný pohled na vrchní obal (a pak že to nejde Volanti!) parodující slavný britský detektivní seriál (jen ta geniální znělka chybí, ale tu už stejně "zneužili" -a výtečně- Rudovous a Fast Food). Hudebně se V.T.M. pokusili o větší pestrost, čehož důsledkem je, že hned v úvodní CI5 uslyšíte trubku Jeffa Biografa, frontmana kdysi nadějné stejnojmenné kapely (existuje ještě?), která v roce 1995 vydala nedoceněný eponymní debut na značce Forte. Za vyzdvižení stojí i precizně zazpívané (nikoli odeřvané) sbory v Pochodem rozchod!, na které v punkovém ranku nejsme zrovna zvyklí.

Album zakončuje (dvoj)píseň Dobřý večer, v rámci její první části si V.T.M. berou na mušku produkci některých začínajících punkových kapel, když nemilosrdně parodují jejich dětské neduhy a citují stokrát semletá klišé (texty typu: Když příde policajt, pošlem ho do hajzlu, my ho vyfakujem, na všechno serem, fuck off, kytara vykradená z Traktoru od Visacího zámku, a závěr podaný v tragickém stylu: když už nevím jak z toho ven, tak zkrátka zrychlím). V druhé části skladby V.T.M. prezentují svéráznou předpověď počasí, do níž neopomenou vpašovat odkaz na oblíbenou alko-tématiku a vzpomínaného krasořečnícího moderátora.

Přestože mají "Marvinové" nového zpěváka, nový název a na desce se jali "experimentovat" s funkovými motivy (sexuální hříčka Dvougenerační beat) či hodně ostrým bike-rokenrolem (viz. skladba Motörhead), v zásadě se vlastně příliš nezměnilo. Pořád je to ten energický příval melodického punku, pro který je mají punkeři v oblibě. A není důvod si myslet, že by tomu v případě novinky mělo být jinak.

70%

navštivte:
www.vtmarvin.cz/

poslechněte si:
www.vtmarvin.cz/pisnicky.htm