Novinky

Lo And The Magnetics - A Part

loandthemagnetics.jpg Lo And The Magnetics - A Part
17 skladeb / 46:12, Top 5 Records / Grover Records

"A Part" je debutem montrealského kvinteta, v jehož středu stojí výrazná zpěvačka a rovněž i (tenor)saxofonistka Lorraine (zkráceně Lo), která v současném působišti úročí zkušenosti z účinkování v - za oceánem poměrně úspěšné - kapele Kingpins.

Jako každá správná kapela off-beatového ražení má i Lo And The Magnetics ve svém instrumentáři vedle klasických rockových nástrojů také nějaké ty dechy. Tenor a baryton saxofon zde doplňuje ne zcela běžný basklarinet. Jaká škoda, že skupina pro klarinetové vyhrávky a sóla nevyhradila mnohem větší prostor. Hned v první skladbě, hitovce Insult & Battery zjistíte proč - basklarinetová linka se totiž výrazně podílí na faktu, že si tuhle kapelu hned tak s jinou nespletete.

Ale není to jen hlubokým tónování dechové sekce a skvělou vokalistkou, proč se Lo And The Magnetics vymykají běžnému ska průměru. Kapela své působiště nachází -jazykem geometra- v jakémsi průsečíku jamajského ska, britského two tone a popových refrénů. Třičtvrtěhodinový materiál nabízí relativně rozmanité hudební spektrum, kde vedle sebe našel místo stylově čistý rocksteady track Shipwrecked Heart, francouzsky zpívaný synth-pop Tachée (jsme přece ve frankofonním Montrealu) i balada s hostujícími party smyčců (Come on, Bring it Home). Že některé tracky nejeví pražádné známky off-beatových rytmických podkladů, příznivcům ska imponovat nebude, na stranu druhou mají Kanaďané čuch na hitové melodie a na "A Part" jich nabídli hned celou sérii, například: Party of One, Fashion Victim, Top 5 (že by pocta vydavatelské firmě?), Sooner or Later, aj.

80%

navštivte:
www.loandthemagnetics.com/

poslechněte si:
www.loandthemagnetics.com/magneticaudio.htm P.S. V listopadu a prosinci roku 2004 Lo And The Magnetics absolvovali evropské turné, v jehož rámci se se v den 15. výročí sametové revoluce zastavili i na jedenáctém pokračování festivalu Skankin Pragga.