Novinky

Wollongong - Stark Naked Creeping Macroeconomic Fascism

wollongongcover.jpg Wollongong - Stark Naked Creeping Macroeconomic Fascism
8 skladeb / 37:30, Silver Rocket / Malarie

A je to tady! Dlouho očekávaný full-lenght debut kanadsko-českého tria Wollongong je na světě. Po skvělém desetipalci Know Evil a split 7" se spřátelenou Lyssou je tu "Stark Naked Creeping Macroeconomic Fascism", aby vám připravilo tu pravou ušní masáž.

Co se týká nabroušenosti zboostrovaných riffů a těžkotonážnosti rytmiky, kapela neustoupila ani o píď. Spíše naopak, novinka je ještě tvrdší než předešlá nahrávka a zpěvák Todd své hlasivky nijak nešetří. A právě tady někde je zakopaný pes. Wollongong na novince překvapivě nepokračují cestou fenomenální fúze garážové hrubosti a melodické hypnotičnosti, s níž přesvědčili na desetipalci, ale dávají přednost agresivní "buldozerní" síle. Nic proti tvrdosti aktuálního hudebního vyjadřování, kapele zcela neupírám ani, že pod nánosy hlučných riffů, brunátné rytmiky a hysterického zpěvo-řevu se jistá porce muzikantské jasnozřivosti neskryla, ale tolik uhrančivých melodických motivů, které spolu s neandrtálským nápřahem tak skvěle zafungovaly na Know Evil, se Wollongong nashromáždit ani zdaleka nepodařilo. A když vás přece jen cosi zaujme, tak máte hnedle dojem, jako byste ty riffy, resp. melodické variace od Wollongong už jednou slyšeli. Jen výjimečně (Faith And Desertion, Modern Man, False Fairies And Fables U) se triu podařilo rozdmýchat pozapomenutou vášeň, při které v minulosti po zádech běhala hejna neviditelných pavouků a zároveň vás nutila do zběsilých šamanských tanců.

Říkám to skutečně velice nerad, ale poslech "Stark Naked Creeping Macroeconomic Fascism" mě zklamal. Škoda té promarněné šance. Zbývá jen doufat, že na další nahrávce se Wollongong vrátí ztracená forma z Know Evil a povede se rozfoukat jasný plamen, který jim posvítí na cestu zpět ze slepé uličky k vrcholkům tuzemské post-punkové scény.

60%

navštivte:
wollongong.4fans.org/

poslechněte si:
www.silver-rocket.org/kapely