Novinky

Magma Hotel - Deja vu

magmahotel.jpg Magma Hotel - Deja vu
10 skladeb / 44:09, vlastní náklad

Severočeská smečka Magma Hotel usoudila, že už je načase vydat své vlastní CD a udělala pravděpodobně dobře, když nevěnovala zbytečnou energii horečnému hledání velké firmy, ale vydala si album sama. Přece jenom tvrdá kytarová muzika podporovaná nezřídka scratchingem Dje je pořád menšinovým žánrem. Nakonec kdyby tomu bylo jinak, vypadalo by to jaksi nevěrohodně. Možná se někomu vybaví fakt, že třeba Linkin Park nebo u nás dík Noidovi Dolores Clan plní stránky i ne až tak hudebních tiskovin, ale tam je to dané přeci jenom také trochu jinými faktory než jenom předváděnou hudbou.

Magma Hotel ve svých skladbách rozhodně tzv. nu metalové prvky nezapře. Jiným vlivům se však také nebrání a dokáže je přetavit do svého soundu tak, že tvoří velmi příjemné zpestření. Prvoplánové nu metalové hřmění se tu totiž nekoná. Evidentní je spřízněnost s hard corem i crossoverem, ale třeba též výtečné spojení s názvuky reggae a dubu ve snad největší pecce alba Babylon Citrus nebo až s jemnými inspiracemi ve world music (chcete-li) v Shit From Baghdad. Další silnou zbraní Magma Hotel je schopnost udělat v rámci žánru hitový refrén (M.B. Forever) či nějakým způsobem skladbu ozvláštnit (zdrsnění a zrychlení v začátku ne příliš výrazné Too nebo pořádně hutná a akční reminiscence ústředního motivu znělky TV seriálu Profesionálové ve finále již zmiňované M.B. Forever). Většinou anglické texty jsou na konci vystřídány českým v songu S.M., z něhož znovu vyčnívá chytlavý refrén.

Celkový dojem umocňuje i zajímavý obal a nutno říci, že máme co do činění s ucelenou deskou kapely s jasným názorem na muziku. Magma Hotel byli hodně nadějní už před pár lety a tady na desce svou pozici jenom potvrzují. Opravdu patří k tomu výraznějšímu na domácí klubové tvrdé kytarové scéně. Do takového hotelu se příznivci ostřejší muziky vrátí jistě rádi a možná že nejen v turistické sezóně.

70%

navštivte:
www.magmahotel.net/

poslechněte si:
www.magmahotel.net/audio.htm