Novinky

Gamagaj oživil Flédu

cankisou.jpg Doslova celý brněnský klub Fléda patřil 12.10. opět po dvouleté pauze jednonohým Čankiům. Gamagaj inspirující novou desku Čankišou, která se zde křtila, byl všude: na chodbě, v sále, na plátně... Multimediální show zahrnula návštěvníky klubu nejrůznějšími efekty. Hostující Divadlo Continuo ztvárnilo příběh Gamagaje, postavy v nápaditých kostýmech se houpaly na hrazdě, šálách či se prodíraly davem na chůdách.

Když kapela odehrála v našlapaném tempu novou desku, jakoby z nebe spadlo křtěné cédečko, které okřídlená postava předala kmotru Vladimíru Morávkovi. Po obligátním přípitku na scénu vstoupil herec Jan Budař a odzpíval skladbu z filmu Nuda v Brně, ke kterému Čankišou nahráli muziku. Poté následovaly starší skladby ze dvou předchozích alb včetně všem dobře známých pecek, které strhly do varu i ty zatím nedotčené. Lidi se bavili, vířili, chvílemi nevěděli, jestli mají sledovat kapelu či divadelní dění nad svými hlavami.

Celý koncert doplňoval pestrý výběr hostů od muzikantů, přes herce až k indiánům. Překvapením pro všechny byl taneční výstup klávesáka Buty Milana Nitry. Nepřehlédnutelná projekce VJ Moire vhodně dotvářela dění na pódiu i v samotném sále a kdo se nechtěl tísnit v davu, mohl vše sledovat na plátně v předsálí.

Brněnští fanoušci této kapely si již patrně zvykli, že Čankišou křtí ve velkém stylu. Právě zde se jim stoprocentně podařilo dostát druhé části svého názvu. Dle slov jednoho z produkčních klubu to byl nejlepší křest na Flédě, který zažil, ačkoliv právě tahle muzika nepatří do jeho šálku kávy. Koncert, který se beze sporu stal brněnskou kulturní událostí, nebude lehké překonat.

Katka Kozlová

ilustrační foto: Ruda