Novinky

Primitiv Plebs - O mrtvých jen dobře

primitivplebs.gif Primitiv Plebs - O mrtvých jen dobře
15 skladeb / 35:04, Cecek Records

Jsou to už více než tři roky, co neúnavný organizátor (nejen) HC/punkových koncertů na Havlíčkobrodsku, Jakub "Cecek" Tauber, založil nové hudební vydavatelství. To dnes patří mezi domácími punkovými labely mezi ty zdaleka nejdůležitější, na svém kontě má už osmnáct počinů a mezi nimi třeba Volant, N.V.Ú. nebo V.T. Marvin. Jedním ze dvou prvních desek Cecek Records bylo právě demoalbum ledečské formace Primitiv Plebs, která se po třech letech hlásí s novinkou O mrtvých jen dobře.

Čtveřice, vedená sourozenci Petrem a Pavlem Fiedlerovými, na něm rozhodně, co se souhry a instrumentálních schopností týká, nezůstala stát na místě, jinak ovšem nikterak nevybočuje ze zaběhaných kolejí nikterak přehnaně invenčního, občasnými změnami tempa zpestřeného, kolovrátkového tříakordového punku, zaměnitelného za kteroukoli jinou nevýraznou kapelu z kteréhokoli republikového punkového fesťáku. Vedle nezbytné energické jiskry a zdravě dávkovaného melodického koření patří ke světlejším okamžikům alba více či méně vtipné texty, ke kterým je ovšem občas nutno vzíti do ruky booklet, neb na nahrávce mu není zrovna vždy rozumět, vkusná jsou přes nepůvodnost nápadu i krátká rozlasová intra.

Další komentářů však netřeba, snad jen na prosté konstatování, že Primitiv Plebs nebudou nikdy více než regionální záležitostí, přinejmenším už jen proto, že -a to se budu opakovat - co do kvalit i hudebního výrazu lze na obdobně hrající punkovou formaci bez většího pátraní narazit ve kterémkoli koutě naší vlasti.

poslechněte si:
http://www.cecek.com/primitiv.php3