Novinky

Leatherface - Dog Disco

leatherface.jpg Leatherface - Dog Disco
13 skladeb, BYO Records, distribuce v ČR Day After

Hodně divnej booklet, chce se vám říct. A ten název. Uhh. Dog Disco. Brr. Koho by mohlo zajímat co se skrývá za touhle žlutočervenou parádou. Ale pozor, informujete-li se ve správných kruzích, dostanete překvapivé informace hovořící o kapele, jež se stala inspirací pro mnohé melodické hc party a o koncertech, které patří k tomu nejlepšímu, co lze na evropských podiích shlédnout. A zvěsti možná nelžou.

K poslechu jejich aktuální desky jsem se dostal relativně nepoučen. Nedávné zasvěcení spočívalo v konzumaci alba Mush z devadesátého prvního. Když jsem konečně přišel k sobě, uvědomil jsem si, že jsem právě slyšel geniální desku. Výtečná souhra dvou kytar, nakřáplý hlas a energie pytlíku bouchacích kuliček. Jasná srdcová záležitost a já mohl do světa roztrubovat cosi o pokračovatelích odkazu legendárních Hűsker Dű. Po novince Dog Disco jsem chňapnul s rychlostí kapsáře, i když s trochou obav, ježto sestava Leatherface se smrskla na pouhou trojici a já jsem neoplýval jistotou že kradená peněženka není prázdná. Siamská souhra obou na sobě závislých kytar by mi opravdu chyběla.

Kouzlo je pryč, chtělo se mi křičet při prvních krůčcích labyrintem desky.

Ne tak docela, mohl jsem dodat již patřičně seznámený.

A po dostatečně dlouhé době směle prohlašuji, že Mush sice v mých očích překonáno nebylo, ale to vůbec neznamená, že bych doporučoval tuhle událost ignorovat. Jsou tu sice místa skoupější na lahůdkové nápady, ale pocit opakování již slyšeného je pokaždé zahnán nějakou zvláštnůstkou, lahůdkou, která vám udělá radost. Leatherface ví jak napsat píseň, opatřit ji inteligentním textem a nakonec do jejího nitra šoupnou něco, za co by jiné kapely uplácely, vraždily a rabovaly. Drama desky se odehrává v rychlejším tempu, jediné zvolnění se koná v rámci táborákové Plastic Surgery. Poté co vám skladby přejdou do krve se jich pravděpodobně už nezbavíte. Jediným řešením jak se zbavit nákazy je kompletní výměna obsahu žilního řečiště. Novou desku Leatherface prostě doporučuju. A komu by domácí poslech nestačil a rád se utuží nějakým kolektivním zážitkem, může navštívit jeden ze dvou koncertů, které se u nás chystají. 21. dubna v Brně a o den později v Praze se budete moci přesvědčit jak to tahle kapela naživo válí.

navštivte:
www.leatherface.uk.com/

poslechněte si:
x1984x.com/shipyards/discog/