Novinky

Suffer, Phantoms On Fire, Flaming Cocks, 29.1., Rock café, Praha

Cocks.jpg Na čtvrtek 29. ledna nám agentura Conspiracy přichystala ryze český večer v pražském Rock café. Jako obvykle se i tentokrát začínalo o třičtvrtě hodiny později, než bylo na plakátech, ale to už je takový pražský folklór. Jako první vystoupila kapela Flaming Cocks, která na poslední chvíli vystřídala avizované Download Free Movies. Myslim, že označení "turbo rock'n'roll" na ně perfektně sedí - nechyběly jim klasické rock'n'rollové riffy, sborové vokály, ani stylový kontrabas. Na všech členech FC byla znát celková vyhranost (není se ani čemu divit, tento projekt složen ze členů 2v1, Vertigo, Bad Tones, Dreadrot a Drunken' Boomerang), zároveň však bylo znát, že FC spolu nehrají tak dlouho. Bohužel, jak se v Rock café často stává, ani na této akci nebyl zvuk nic moc a nejvíc to odnesli právě Flaming cocks.

Po rock'n'rollovém předkrmu přišel nášup v podobě Phantoms On Fire (pro změnu členové Eastern Star, Suffer a The Chancers). Tahle kapela toho už má za sebou trošku více a bylo to hned vidět - od začátku totiž rozjela pekelnou jízdu ve stylu Misfits křížených s Motorhead. Nevím, jestli se to sluší říkat, ale myslím, že změna kytaristy POF jen prospěla. V jedné nové písni si dokonce kapela pozvala na pódium dvě "dresované" slečny, které na pódiu s kapelou prováděly zajímavé kousky..:-).

Phantoms.jpg Po POF už zbývali jenom Suffer, na které se naštěstí, i přes bídnou návštěvu, sál docela zaplnil. Hned na začátek padla klasika z nejstaršího CD - When the whales die, které v průběhu koncertu střídaly písně z nejnovějšího CD, z kompilace Sk8 at all hazards a dokonce i z připravovaného CD, které by mělo vyjít v průběhu léta. Celé vystoupení bylo prokládáno problémy s kytarou zpívajícího kytaristy Míry, takže se objevil i prostor pro proslovy basáka Vikka, který vyslovil nespočet věnování a projevil dobré vlohy pro povolání podomního prodejce ("..a nezapomeňte, že máme i dárkové a upomínkové předměty, náááášivky, klííííčenky, cééédéééčka, tričííínka...") Nutno dodat, že Suffer dělali na poměry klubu na pódiu docela slušný "bordel", což přispělo k zlepšení atmosféry a dokonce donutilo tanečnice od Phantoms On Fire (a jednoho člena jedné známé pražské kapely, který si však nepřál být jmenován :-) k dalšímu výstupu. Jen škoda, že se na tuhle, jinak vydařenou akci, dostavilo tak málo lidí.