Novinky

Report z punkrockového svátku - koncertu amerických Bouncing souls

Bouncing souls si s sebou přivezli dvě předkapely. První z nich byli Angličané Not Katies, kteří předvedli svůj krátký pop-punkový set ve stylu Alkaline trio a pod., plný efektních skoků a různých kreací. Hudebně to ale nebylo nic nového pod sluncem.

O poznání zajímavější byla americká kapela Tsunami bomb se sympatickou zpěvačkou Agent-M. Jejich rychlý punk s hardcorovými prvky a spoustou rytmických vychytávek a singalongů (které si kytarista jen tak mimochodem prozpěvoval při hraní poměrně těžkých melodií) přilákal většinu, předtím jen líně posedávajících lidí pod pódium. Bohužel, i na tomhle koncertě mě pronásledovala smůla. Zatímco po několika předchozích akcích, jsem se musel rozloučit s kalhotami nebo tričkem, tentokráte jsem to málem musel udělat se svým obličejem, když nějaká podivná osoba znenadání skočila z pódia do hloučku lidí, postávajících mimo hlavní kotel a zasáhla mě nohou přímo do oka, srazila mě na zem a ještě na mě párkrát šlápla. (To tě doma neučili, že když skáčeš do lidí, tak musíš bejt vidět?!!! - pozn.aut.)

Po hodně vydařeném vystoupení Tsunami bomb přišla krátká přestávka na úpravu bicích, intro a pak se do svých nástrojů už naplno opřela nejočekávanější kapela večera. Bouncing souls hned od začátku sypali ty nejrychlejší, a pro většinu návštěvníků notoricky známé písně ze starších alb, takže není divu, že se bez sebemenší prodlevy strhl pořádný mosh a výjimkou nebyli ani tři stagedivující lidi najednou. Postupem času se repertoár stále zpomaloval a během opravy kytaristova aparátu došlo i na menší country vložku. Potom Bouncing souls probudili lidi jednou z jejich nejznámějších písní - True believers, zahráli ještě několik dalších a rychle se vytratili z pódia. To si publikum samozřejmě nenechalo líbit a neustálým hlukem donutilo kapelu ještě k několika přídavkům a k závěrečné písni, kterou zazpíval basák, doprovázený pouze kytarou. Jediná věc, která by se Bouncing souls dala ten večer vytknout byla, že za celý dlouhý koncert nezahráli ani jednu píseň z jejich výborného splitu s Anti-flag.