Novinky

Sensefield (USA), Landmine Spring (Cz), 19.11., Rock Café

Je středa, něco málo po deváté hodině, klub Rock Café je opět velmi slušně zaplněn. Obě kapely jsou již na místě, další z nezapomenutelných večerů začíná, díky za něj Conspiracy. Zahajují strakoničtí Landmine Spring, repertoár skladeb je složen téměř zcela z poslední desky Sip of Wine. Nápadité melodie zaplavují sál a pozvolna navozují melancholicky uvolněnou atmosféru, publikum se baví nebo aspoň já určitě. Vystoupení má správný náboj a Landmine Spring odehrají další vynikající koncert. Jen mi stále nejde na rozum, jak může česká hudební veřejnost takhle skvělou kapelu přehlížet a nechce se mi věřit, že by to bylo ze strany Landmine spring záměrné. Ale nechme úvah a zpět ke koncertu.

Na řadu přicházejí Sensefield z L.A., pro mě známí spíše z vyprávění než poslechu, jediným výchozím bodem pro vytvoření si alespoň hrubého obrazu o tvorbě této kapely bylo pro mě jejich nedávno vyšlé album "Living Outside" a musím přiznat, že tento výchozí bod se mi více než zamlouvá (jen pro srovnání, na mém "žebříčku oblíbenosti" jej zařazuji na úroveň "False Cathedrals" od Elliot, které považuji za jedno z nejlepších "inde-pop" alb vůbec).

Nyní k samotnému vystoupení, celá kapela na mě působila velmi sympatickým dojmem a s postupem času jsem se v mém tvrzení stále více upevňoval, navždy vryté do paměti mi zůstanou momenty, kdy převážná část publika zpívala skladby spolu s Jonathanem Bunchem (myslím, že nejvíce dojatý byl v tu chvíli sám zpěvák) a že jich nebylo málo. Fráze jeden hit střídal druhý v tomto případě platila na sto procent. A tak jediným mráčkem na jinak sluncem prozářené obloze byla nutnost ukončit koncert v jedenáct hodin. Přiznávám, že pokud bych se mohl v tu chvíli rozhodnout mezi možností hrát dál a způsobit tak Rock Café problémy s porušením nočního klidu, které by možná vedly i ke zrušení klubu nebo ukončením koncertu, zvolil bych první možnost.

Odkazy:
www.sensefield.com
www.volny.cz/landminespring