Novinky

Elliott (USA), Albion (Cze), La par force (Ger), 2.10., Futurum

Zahajovali němečtí La par force, hudebně zařaditelní do žánru "alternativní rock-pop" (což se dá v podstatě říci o všech protagonistech večera). Navíc okořenění o, v dnešní době stále populárnější, ženský zpěv. Výborný bubeník, nápadité kytary i basa, to vše dělá z La par force kapelu s velkým hudebním potenciálem. Jen tak dále.

Druzí na řadě byli Albion, od doby kdy jsem je viděl naposledy (29.1. Lucerna Music bar spolu se Snapcase a The Hope conspiracy) zase o něco lepší. O začátek se postarala poupravená melodie z Létajícího Čestmíra, na závěr cover od Radiohead (myslím, že se jmenuje Creep). Jediná věc mě na jejich vystoupení trochu vadila a to občas zbytečně hlasité samply a taky bubeník neměl úplně nejlepší den (že by tréma?). Ale jinak paráda, Albion opět ukázali že patří mezi českou emařskou špičku.

Vrcholem večera nemohli být nikdo jiní, než američtí lamači srdcí, Elliott. Už po vizuální stránce bylo každému jasné, že tahle kapela je plná osobností (no možná spíš tipů :)) ). Považte sami, bubeník s vizáží dřevorubce (Kevin Ratterman) který vypije během koncertu láhev vína a pokračuje pivem, přitom na přesnosti a originalitě hry na bicí se to vůbec neprojeví, naprosto flegmatický kytarista (Benny Clark) téměř celý koncert pokyvující jakoby nevěřícně hlavou, znuděný basák (Jason Skaggs), který většinu pomalých skladeb (a že jich bylo) prokouřil a v neposlední řadě uhrančivý melancholik obstarávající kytaru a hlavně zpěv (Chris Higdon). Seznam skladeb byl složen převážně ze dvou posledních Cd ( geniálních "False Cathedrals" a nově vydaného "Song in the air"), naštěstí pro fanoušky střídavě (žádná sebevražda neproběhla). K celkovému vystoupení nelze mít jedinou připomínku, dokonce bych se odvážil čtvrteční koncert zařadit mezi jeden z nejlepších, co jsem doposud viděl. Ještě, že jsem se nerozhodnul upřednostnit švédské fastpunkery Driller Killer, kteří ten večer hráli na Papírně. Punk is dead Emo forever :))

Odkazy:
www.parforce.net
www.dancinginthedark.de
http://www.albionmusic.com
www.revelationrecords.com
http://www.sweb.cz/samuel.records/