Novinky

Youth of today, Underfire, Eternal fire - 8.7., Rock Café

Youth of today V úterý 08.07.v pražském Rock Café proběhl dlouho očekávaný koncert legendární kapely NY hardcoreové scény, Youth of Today.
"Nevděčné" role předkapel se chopili sokolovští Eternal fire a Underfire ze Strakonic.
Fakt že všichni přišli výhradně na newyorské "čtyřicátníky" byl patrný již od začátku. Melodický punk s českými texty (vyjma skladby třetí, která byla zpívána v mantrách) Eternal fire, ani jihočeská směsice hardcore-punku příliš mnoho lidí nerozhýbala. Jistá nevýraznost u Underfire, zapříčiněná především neurčitým výstupem zpěváka, byla podtržena, pro mě naprosto nepochopitelnou, reakcí dvou idiotů (omlouvám se za tento termín, ale v tuto chvíli mě lepší nenapadá), kteří svým vulgárním projevem a poznámkami strakonického frontmana rozhodili úplně. Ztracenou sebedůvěru mu nakonec pomohl najít až David Holý (zpěvák Phantoms on Fire) v závěrečném coveru od Turbonegro.

Youth of todayNěkolik minut po desáté hodině nastoupili Youth of Today a okamžitě rozprášili veškeré pochybnosti, které se vzhledem k dvanáctileté pauze kapely vyskytly. Neuvěřitelně živý oldschool hardcore zaplavil Rock Café a lidé se konečně dostali do varu. Zpěvák Ray Cappo vyplňoval pauzy mezi skladbami krátkými proslovy, které (třeba na rozdíl od Good Clean Fun) nebyly křečovité a dávaly smysl, čímž vytvořil z vystoupení dokonalý celek. Youth of Today Zároveň svým přirozeně pozitivním projevem komunikoval s lidmi a podporoval je v hardcorovém řádění. Zbytek kapely samozřejmě nezůstal pozadu (zde je nutno dodat, že původního basáka Waltera Schreifelse, který se z nedostatku času nebyl schopen turné zúčastnit, nahradil Ken Olden), a proto nemohu říci nic jiného, než že lépe to snad nešlo. Youth of Today jsou prostě legenda legend a právem si toto přirovnání zaslouží.