Novinky

Držte si klobouky, do Prahy dorazí Hot Water Music!

Hot Water Music, Bosworth, 2.6., Futurum

HotWaterMusic.jpg Hudba Hot Water Music z města Gainesville na Floridě bývá definována velmi různorodě. Vydavatelství Epitaph Records, na němž vyšla dvě poslední alba tohoto unikátního souboru, jí popisuje jako "srdceryvný punk", "hrdlo stahující rock" nebo "objevitelský neo-hardcore". Flipside hovoří o "Hüsker Dü 21.století" a časopis Magnet si je dokonce troufl nazvat "nejlepší punkovou kapelou na planetě Zemi".

Kde hledat příčiny těchto nevšedních označení? Baskytarista Jason Black o Hot Water Music říká: "Nikdy jsme se nesnažili být cokoliv jiného, než to co jsme sami od sebe přirozeně. Nikdy nás nenapadlo hudebně se jakkoliv popisovat, natož zařazovat."

Od momentu vzniku skupiny koncem roku 1994 až do současnosti se Hot Water Music nezastavili. Vydali kromě spousty singlů, splitů a živých nahrávek celkem 6 řadových alb na čtyřech různých labelech, objeli několikrát všechny světadíly, koncertovali v nejmenších klubech i na stadionech (turné mimo jiné s Bad Religion, Leatherface, Donots, Less Than Jake...), to vše bez jediné delší pauzy na nabrání dechu...ale není to nijak znát, spíše naopak.

Poslední album "Caution" posouvá tvorbu Hot Water Music opět na novou úroveň. "S novým albem jsme spokojenější než s čímkoliv co jsme udělali předtím", říká Jason. "Cítíme, že se nám čím dál tím vice daří dotáhnout náš vlastní styl do konsistentního, pevného a jasně vyprofilovaného formátu...a to je vlastně náš hlavní cíl od samých počátků."

Album produkoval známý Brian McTernan, bývalý člen legendárních Ashes a Battery, který má už za sebou práci se skupinami z podobného ranku jako Hot Water Music, například velmi poulární Texas Is The Reason nebo Promise Ring. Ten ovšem svému vlivu na celkovou podobu nahrávky nepřikládá přehnaný význam : "Největší sílou alba je až neuvěřitelná snaha všech členů H.W.M. jednotlivé skladby kompozičně vyšperkovat...měl jsem pocit, že to snad ani nemohou přežít, kolik energie a intenzity vkládali do psaní a aranžování."

"Caution" je tak všeobecně považováno nejen za další kapitolu v existence téhle úžasné kapely, ale i za skutečný triumf v její kariéře, na který jsou právem hrdi nejen muzikanti, kteří ho stvořili, ale i všichni jejich oddaní příznivci po celém světě.

V rámci světového turné představí Hot Water Music skladby (nejen) z alba "Caution" v pondělí 2. června v pražském klubu Futurum. Úlohou předskokanů byli pověřeni pražští Bosworth, patřící mezi to nejzajímavější, co je možno na české alternativní rockové scéně vyhledat.

Hot Water Music jsou
Chuck Ragan - Vocals, Guitar
Chris Wollard - Vocals, Guitar
Jason Black - Bass
George Rebelo - Drums

Diskografie (pouze řadová alba):
Finding The Rhythms (No Idea 1995)
Fuel For The Hate Game (No Idea 1996)
Forever And Counting (Doghouse 1997)
No Division (Some 1999)
A Flight And A Crash (Epitaph 2001)
Caution (Epitaph 2003)

Odkazy:
Conspiracy
Bosworth
Hot Water Music