Novinky

Turbo A.C.'s (usa) & Phantoms on fire (cz), 10.5., Vagón

Když jsem kolem půl deváté dorazil do Vagónu a Phantoms on fire právě měli zvukovou zkoušku, říkal jsem si, že půlhodinové zpoždění je ještě v limitu. Po zvukovce se ale kapela odebrala do barové části klubu a na pódium nastoupila až asi ve čtvrt na deset. Docela zajímavý čas na to, že na plakátech bylo všude napsáno "Začátek ve 20:00". Při čekání jsem se ale rozhodně nenudil (ani ostatní návštěvníci), protože zábavu obstarával člověk, kterému v žilách pravděpodobně kolovalo více piva, než krve, a který úžasně trsal na Ozzyho hrajícího z beden. Párkrát si dokonce skočil z pódia na prázdný parket. Poté, co se "Ozzy" (jak ho Vikk z Phantoms on fire pohotově pojmenoval) několikrát neúspěšně pokusil zpívat do vypnutého mikrofonu, se s ním Vikk nechal vyfotit a show mohla začít. Přes počáteční chladnost publika se Phantoms on fire rozjeli a předvedli výborný koncert, který měl gradující charakter a byl zakončen dokonalou verzí písně Blitzkrieg bop od Ramones. Zpestřením byl opět "Ozzy", který se čas od času vyšplhal na pódium, kde předváděl své skvělé kreace.

Po Phantoms on fire následovala asi dvacetiminutová pauza určená na přestavbu aparatury a nažhavení publika na hvězdy večera, Americké Turbo A.C.'s. Když okolo tři čtvrtě na jedenáct konečně potetované trio nastoupilo, pod se pódiem vytvořil početný dav fandů, dávající svoje sympatie najevo divokým pokyvováním hlavou. Oldschoolová směsice rychlých bicích, tvrdých kytar a melodického zpěvu občas vyprovokovala mladší část publika k pogování, které však bohužel nikdy netrvalo dlouho. Skvělou atmosféru podporovala taky zběsilá kytarová sóla, často vytvářená pomocí páky na kytaře a několika efektových krabiček. V druhé půli vystoupení nezapomněli Turbo A.C.s zahrát tradiční představovací píseň, kdy každý z trojice trápí svůj nástroj jak nejlépe může a došlo také na předělávku od Misfits, Where eagles dare. Narozdíl od Phantoms on fire měli Turbo A.C.s velmi špatný zvuk, což se projevovalo například tím, že basák, který většinou jen dozpívává refrény občas přeřvával zpěváka.

Přestože na koncert Turbo A.C.'s přišlo mnohem méně lidí, než kolik chodí na jiné zahraniční kapely, bude jejich hodinové vystoupení naplňovat jeho návštěvníky ještě dlouhou dobu dobrým pocitem.

01.jpg 02.jpg 03.jpg
04.jpg 08.jpg 09.jpg
05.jpg 06.jpg 07.jpg