Novinky

Psychedelický space rock Tiny Fingers se 24. června zjeví v Praze

Debut Massive Fingers Spacetrip z roku 2011 by se dal nejlépe stylově zařadit jako psychedelický post-rock s „astrální“ atmosférou, výraznou elektronikou, ženským vokálem a ještě výraznějším groovem. Jejich třetí a nejspíš vrcholová deska Megafauna, která je již plně instrumentální, navazuje na psychedelický zvuk debutu, ale je dobarvená, zaostřená a namočená v rychle působícím jedu šípové žáby rodu Phyllobates, takže úvodní skladba Demands vám hned v prvních pár minutách tak depolarizuje membrány, že nebudete vědět, čí jste. Mimoto je na tomhle albu zajímavé, že jde o pokus bez dodatečného dohrávání zaznamenat ve studiu celistvý živý set, kromě nového materiálu obsahující několik přearanžovaných skladeb ze Spacetripu, takže jde o skvělou ukázku toho, jak mocná jejich hudba naživo dokáže být. Zážitek je ještě výraznější v kombinaci s videem, které je celé dostupné na YouTube, a úplně nejsilnější naživo.

Psychotropní účinek hudby Tiny Fingers nezprostředkovávají nekonečné pláně mdlých improvizací nebo subtilní obměny repetitivního motivu, ale přímočaré, průrazné riffy s osobitým vesmírným zvukem a atmosférou. Rozhodně tedy nehrozí, že by koncert pro diváka obnášel hodinové šťourání se v nose s občasným usrknutím kapučínka a pohoupnutím na židli – jejich pojetí space rocku má koule jako hrom. Megafauna nenudí zbytečnými prostoji, nenastupuje pozvolna jako ayahuasca, ale prudce jako inhalované DMT.

Jelikož je hlavním tématem letošního turné právě Megafauna, která se v červnu dočká prvního evropského vydání a bude během turné k dostání, dá se s jistotou odhadnout, že letošní koncert bude minimálně stejně geniální jako deska samotná. S Tiny Fingers vystoupí pohrobci kapely Poetic Filharmony, vynikající psychedelicky jazz-rocková trojice špičkových muzikantů zvaná Khaomatic, která se trochu kultivovanějším způsobem pohybuje v podobných vodách. Takže přijďte oblažit vlastní limbický systém a taky trochu podpořit muziku – aby mohl Ben Cristovao chodit dřív spát, nebo tak něco.

Tiny Fingers  + Khaomatic

24. června 2014 (úterý)

Chapeau Rouge, Jakubská 2, Praha

19:30

Vstup: 200 Kč

 

Facebook: https://www.facebook.com/events/658403654215207/

 

 

Tiny Fingers – Megafauna (2012), celé video

https://www.youtube.com/watch?v=AX4gPTlXt7o

Khaomatic – Octavianus

https://www.youtube.com/watch?v=vmESx8tn1D8

 

http://tinyfingers.bandcamp.com/

http://khaomatic.cz/