Novinky

Vladimír Mišík opět potěší vsetínské publikum svými největšími hity

Vladimír Mišík, český rockový zpěvák, skladatel a textař, je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí.

 

Již na barrandovském truhlářském učilišti založil skupinu Uragán, ve které hrával na bicí. Po krátké epizodě u Komet, kde se seznámil s Radimem Hladíkem, spoluzakládal jednu z nejslavnějších českých kapel 60. let Matadors, v jejichž čele se začal hudbou zabývat profesionálně. Dále prošel Orchestrem Karla Duby, založil první vlastní kapelu New Force, která se ale záhy rozpadla. Posléze byl krátkodobě angažován jako sólový kytarista v George & Beatovens. V zimě roku 1968 s bývalým kolegou z Komet a Matadors, kytaristou Radimem Hladíkem, založil Blue Effect. S ním se Mišík prezentoval na první dlouhohrající desce Meditace. Po jejím vydání byl ze souboru vyhozen, vzápětí byl však pozván do další slavné kapely tehdejší doby, Flamenga. S ním natočil Vladimír Mišík dodnes nesmrtelné album Kuře v hodinkách na texty Josefa Kainara. Dříve než album stačilo vyjít, Flamengo se rozpadlo a Mišík založil epizodní soubor Formace. V roce 1974 založil kapelu ETC..., se kterou – přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech – koncertuje dodnes. Zároveň příležitostně koncertoval s Vladimírem Mertou a Janem Hrubým ve folkrockové akustičtější formaci Čunderground (ČDG).

 

V rozmezí let 1976 – 2004 vydal Vladimír Mišík s ETC... deset řadových alb, několik dalších kompilací a podílel se na několika vedlejších projektech. Mnohé Mišíkovy písně, často na texty známých českých básníků (Václav Hrabě, Josef Kainar, Jiří Dědeček ad.), doslova zlidověly a jsou ozdobami „kytarových večírků“ několika generací.

 

Předprodej vstupenek probíhá od 10. února v kině Vatra.

Více informací naleznete na www.dkvsetin.cz.