Novinky

Britský písničkář Phil Shoenfelt zahraje ve Vsetíně

Světoběžník Phil Shöenfelt učinil první hudební kroky na půdě londýnských klubů. Jeho dobrodružné povaze, hledající stále něco nového však začal být londýnský píseček příliš těsný a Phil se vydal na obhlídku neznámých teritorií za mořem. Nejdříve si to namířil kam jinam, než do New Yorku. Jeho výlet, původně plánovaný na čtrnáct dní se však řízením osudu protáhl na pět let. Na Manhattanu Shöenfelt prožil slavnou postpunkovou vlnu. Založil skupinu Khmer Rouge, hrál na společných vystoupeních s The Fall, Sonic Youth, jamoval s Jimem Jarmuschem. Po návratu do Londýna vystupoval sólově s Nickem Caveem & Bad Seeds.

 

Před několika lety se Shöenfelt usadil v Praze, která mu učarovala svým kulturním kvasem a krásnými ženami. Založil zde kapelu Southern Cross, s níž pravidelně koncertuje v Čechách i v zahraničí. Se skupinou Southern Cross vydal již čtyři řadová alba. „Blue Highway“, „Dead Flowers For Alice“ a „Ecstatic“, které je podle jeho slov rockově přímočařejší a také tanečnější, než alba předchozí. Tato přímočarost se projevila také v rozhodnutí zjednodušit název skupiny a místo původního Phil Shöenfelt & Southern Cross začala kapela vystupovat pod stručným názvem SHOENFELT.

V poslední době je však možné Phila vidět a slyšet i v akustičtější poloze s jeho dlouholetým spoluhráčem Pavlem Cinglem.Jejich společné vystupování, zaznamenané na live albu „Live At The House of Sin“ bylo v USA oceněno cenou Grindie Award.

 

Koncert této dvojice muzikantů se uskuteční 21. února od 19.00 hodin v malém sále Domu kultury Vsetín. Předprodej vstupenek probíhá od 10. února v kině Vatra.