Novinky

Plechárnu rozezní legendární Kühnův dětský sbor

Kühnův dětský sbor patří k nejvýznamnějším českým uměleckým kolektivům, známým nejen v Evropě, ale i v Japonsku, Spojených státech amerických, Kanadě, Mexiku, Singapuru a Malajsii. “Za již 80 let své existence vychoval sbor tisíce talentovaných dětí a naučil je lásce k hudbě a umění. Z jeho nejnadanějších členů vyrostli významní umělci a umělkyně, je pro nás ctí hostit tak významné hudební těleso v našem kreativním centrum”, komentuje akci ředitel centra David Kašpar.  

Vedle samostatných koncertů spolupracuje Kühnův dětský sbor systematicky se špičkovými českými orchestry, Národním divadlem, Státní operou Praha i zahraničními operními scénami. Kühnův dětský sbor v současnosti navštěvuje přes 500 členů, což z něj dělá největší sbor v České republice.

Dirigentem večera na Plechárně bude Petr Louženský (1977), který se řadí k výrazným představitelům naší nejmladší dirigentské generace. Pod jeho vedením v září roku 2010 Kühnův dětský sbor získal první cenu v kategorii dětských sborů na mezinárodní sborové soutěži v italském Arezzu. Zde zároveň obdržel i zvláštní cenu za nejlepší dirigentský výkon soutěže. 

Koncert Kühnova dětského sboru proběhne v hale Plechárny a vstupné je dobrovolné. 

Plechárna je nově vznikající kulturní a volnočasové centrum nacházející se na jižní části sídliště Černý Most v blízkém okolí plánovaného městského parku a stávajícího skate parku. Centrum nabízí zázemí pro městské sporty, otevřenou verandu pro odpočinek a trávení volného času, víceúčelovou vnitřní sportovní a volnočasovou halu a především prostory, které mohou využívat aktivní obyvatelé a neziskové organizace. Nabízí zázemí pro hudební zkušebny místních kapel,  klubovnu či zasedací místnost pro vedení kurzu cizího jazyka a češtiny, místnosti, které mohou sloužit jako grafické či umělecké ateliéry.