Novinky

Kapela Zrní, hudební objev roku 2012, se představí ve Vsetíně

Členové kapely o sobě říkají: „Na hudbě nás baví si hrát, hudebně si povídat a komunikovat. Inspiruje nás cokoli - zvuky, zvířata, komiksy, počítač, Poldovka. Vycházíme ze současný rychlý, elektronický doby, která přináší zvuky strojů, aut, měst, nový lidský pocity a situace, nový technický možnosti. A taky z lidový hudby, která jde z naší krajiny a ze zkušeností našich předků.“ Na koncertech kapela pracuje s energií. Společně se Zrním tak můžete zažít jak momenty meditace, tak i řev. Zrní se snaží být spontánním hudebním uskupením.

Na tuzemské hudební scéně není kapela Zrní žádným nováčkem. Členové kapely v čele s živelným frontmanem Honzou Ungerem se dali dohromady již před dvanácti lety, v roce 2001. Tehdy jako parta kamarádů z kladenského gymnázia s cílem hrát na ulici v Praze za peníze do klobouku. V posledních čtyřech letech jejich společné hledání hudební formy vyústilo ve tři studiové desky.


Kapela debutovala albem „Voní“ v roce 2009, které se jim povedlo natolik, že vydání dalšího alba jim nabídla sama zpěvačka Radůza, která svěřila svému vydavatelství jejich desku „Hrdina počítačový hry“, která vyšla v roce 2011. 

V roce 2012 kapela vydala další album, které pod vlivem událostí roku 2012 nazvali „Soundtrack ke konci světa“. Za poslední zmíněný hudební nosič byli nominováni na cenu Apollo za Desku roku, na cenu Vinyla a v cenách Anděl získali titul Objev roku.

Předprodej vstupenek probíhá od 29. října. Více informací naleznete na www.dkvsetin.cz.