Novinky

Ve Vsetíně vystoupí první dáma české country

Věra Martinová dostala svoji první kytaru v osmi letech. Po ročním studiu na gymnáziu v Rychnově nad Kněžnou přestoupila na brněnskou konzervatoř, kde studovala obor kytara. Už tenkrát však, více než ke klasické hudbě, tíhla ke country, folku anebo šansonu. 

 

Již v době svého studia vystupovala Věra Martinová s orchestrem Gustava Broma v Brně. Poté odešla do angažmá dívčí country kapely Schovanky. Původně tam přicházela jako kytaristka, ale velmi brzy se prosadila jako zpěvačka. V roce 1986 se rozhodla odejít na sólovou kariéru a sestavila svoji první doprovodnou country skupinu GRAM.  

 

Jejím debutovým albem bylo v roce 1989 „Dál jen vejdi“ a vypadalo to, že bude prvním i posledním, protože v témže roce prodělala velmi vážnou autonehodu. Naštěstí se tak nestalo a Věra Martinová pokračovala v kariéře dále, i když byla ještě dvakrát přerušena. Poprvé v roce 1993, kdy se jí narodila dcera Anežka, a poté v roce 2010, kdy prodělala rakovinu prsu. 

 

Zpěvačka má na svém kontě celkem šestnáct sólových hudebních nosičů. Kromě muziky se ale Věra Martinová věnuje také malování olejů a filmování. Za zmínku stojí její role průvodkyně v cestopisu Žandy Frýdové „Snění hlavou dolů“ (1997) po Austrálii a Novém Zélandu, ke kterému napsala i hudbu.

V rámci jejího nedělního podvečerního vystoupení jistě zazní nejen písničky z jejího posledního alba s názvem „17 podob lásky“, ale návštěvníci nebudou ošizeni ani o ty největší hity Věry Martinové Až na vrcholky hor, Malý dům, Mý blues, Nebe, peklo ráj a další.

Předprodej vstupenek probíhá od 21. října. Více informací na stránkách www.dkvsetin.cz.