Novinky

Vsetín ožije jazzovým festivalem již po dvacáté

Festival zahájí v pátek 11. října od 19 hodin koncert v malém sále, v rámci něhož se mohou posluchači těšit na hudební uskupení s názvem Přátelé Josefa Audese. To je složené z bývalých sólistů orchestru Gustava Broma.

"Dalším milým hostem festivalu, kterého byste si v pátek neměli nechat ujít, je formace Robert Balzar Trio. Jeho hlavou je přední český kontrabasista Robert Balzar, který přijede s výborným pianistou žijícím v New Yorku, Jiřím Levíčkem a s bubeníkem Jiřím Slavíčkem," sdělila za pořadatele Klára Obručová.

V sobotu 12. října se pak vsetínskému publiku představí New Dixi Band Olomouc, který zahraje v ten den hned dvakrát. Dopoledne od 9:30 hodin na Dolním náměstí a večer od 18 hodin bude svou muzikou vítat návštěvníky festivalu ve foyer Domu kultury Vsetín.

V 19 hodin začne hlavní sobotní program festivalu vystoupením Big Bandu Ježkovy konzervatoře Praha, po němž bude pódium ve velkém sále patřit již tradičně vsetínskému Jazzevčiku s hostem Petrem Kořínkem na kontrabas.

"Dalšími sobotními účinkujícími budou V.S.O.P. Trio a hosté. Spolu s triem v obsadě navíc vystoupí také dvě dámy, a to Markéta Smejkalová na baryton saxofon a Štěpánka Balcarová na trumpetu," vyjmenovala Obručová.

Celý večer pak uzavře vynikající zpěvačka Miriam Bayle se svým kvartetem. "Miriam Bayle je jazzová zpěvačka ze Slovenska, působící v Praze, která vystupuje se špičkovými českými a slovenskými jazzovými kapelami. Její repertoár se skládá především z klasických jazzových standardů, tedy balad, latin jazzu a swingu," nastínila Obručová.

Celým festivalem bude posluchače provázet Aleš Benda, známý moderátor jazzových festivalů z Prahy.