Novinky

The Flaming Lips vydají po čtyřech letech nové album

Kapela totiž na prvního dubna oznámila vydání svého již třináctého studiového alba s názvem The Terror. Jedná se o první nahrávku po čtyřech letech od jejich zatím posledního alba Embryonic. Producentskou úlohu na nové desce zastal Dave Fridmann, který dal spolu s kapelou dohromady devět skladeb.

Podle frontmana Waynea Coynea je The Terror velmi syrovou a smutnou deskou. "Proč jsme chtěli natočit zrovna takové album? Asi nechci znát odpověd, která se nabízí: že jsme beznadějní, že jsme narušení a myslím, že akceptovat některé věci je zoufalé... nebo nechat naději zemřít na jednom místě, aby se mohla objevit na jiném? Tohle je možná začátek takové odpovědi."

"Chtěli jsme věřit tomu, že bez lásky bychom se ztratili, že láska by nás nějakým způsobem zachránila, ano, pokud jsme milováni a lásku oplácíme a známe ji, pak jsme opravdu naživu a pokud by tady nebyla láska, pak by nebyl ani život. The Terror říká to, že život pokračuje dál i bez lásky... jednoduše jdeme dál... milosrdná smrt neexistuje," napsal v tiskové zprávě Coyne.

Prvního dubna se tedy máme na co těšit... nebo se dočkáme aprílového žertíku v režii The Flaming Lips.