Novinky

Andy Stott a jeho basové frekvence rozvibrují další Exitab party

Andy  Stott vypustil koncem loňského roku na světlo světa další kolekci skladeb pro milovníky dlouhých upršených nočních procházek. Album Luxury Problems vyšlo na labelu Modern Love, kterému je Stott věrný ještě od dob své více klubově zaměřené tvorby. Asi neexistuje žebříček top alb za 2012, ve kterém by se nenašla černobílá fotka letící slečny. A asi (určitě) na tom něco bude, vždyť Stott běžně figuruje v lineupech těch nejrozmazlenějších klubů / festivalů vedle neméně veselých indie-popstars jako Kangding Ray, Shackleton, Silent Servant či Raime.

Tak jako předchozí EPs (Passed Me By / We Stay Together) i říjnová novinka se nese na alfa vlnách něčeho, co by se (velmi zjednodušeně) dalo pojmenovat jako špinavé ambientní abstraktní dubtechno protkané industriálními nuancemi zakódovanými v 90bpm. Luxury Problems je však něčím víc.

"Stott kráčí obezřetně a odvážně po čáře dělící nudný syntetický chaos od hypnotického, organického techna. Atmosféru křehkosti a nepolapitelnosti zaručují hebké ženské vokály, které fungují jako surreální polidštění Stottovy temně hutné basové elektroniky bez dna." (Tomáš Slaninka - Pozoruhodná hudba roku 2012)

Facebook event: ZDE

Pořádá Exitab