Novinky

Stone Sour se dvěma členy Slipknot rozburácí Lucerna Music Bar

Písničky navodí atmosféru a rozjedou příběh, ale House of Gold & Bones je multimediální zážitek. Videoklipy, prezentace online, obal alba, koncert a dokonce kreslený příběh - tohle všechno celý příběh pořádně rozšíří a znásobí jeho účinek.

Lehká věc to není, ale Stone Sour mají rádi výzvy. 

Tahle hardrocková parta z Iowy ověnčená zlatými deskami prodala po celém světě pře čtyři milióny desek svých donedávna tří alb. Jejich debut s názvem Stone Sour a druhé album Come What(ever) May jen o fous na zlato nedosáhly, ale třetí deska z roku 2010 Audio Secrecy debutovalo na šestém místě v Billboard Top 200. Mají v zásobě hity jako Through Glass, Say You'll Haunt Me a Bother, a získali tři nominace Grammy. S takovými úspěchy by tahle kapela—Corey Taylor [zpěv], James Root [kytara], Josh Rand [kytara], Roy Mayorga [bicí]— mohla usnout na vavřínech, ale u jejich nového projektu pořádně kopli do vrtule.

"Pro nás tohle bylo něco víc, než jen několik písniček," říká Rand. "Chtěli jsme udělat něco fakt speciálního a všechno začalo, když nám Corey řekl o celé koncepci. Byla to taková mise a muzika naprosto souzní s příběhem. Hodně jsme do toho každý z nás dal!" 

Album sezačalo rodit na Jamajce v Iowě ve studiu Soundfarm Studios s producentem Davidem Bottrillem [Tool, Muse, Staind] začátkem roku 2012. Když se Taylor a Root vrátili ze šňůry se Slipknot, Taylor se zavřel doma a přišel s 15 demonahrávkami a příběhem House of Gold & Bones. Muzikanti udělali kostry písniček a nahrávání mohlo začít. S Bottrillem vytvořili další skladby a během tří měsíců bylo skladeb hotových. 

Rand říká: " Chtěli jsme živý a přirozený zvuk."

Na albu se také objeví legendární basák Skid Row Rachel Bolan, kterého ihned zaujala jejich vize. 

Taylor vysvětluje: "Jsem fanouškem Skid Row od mládí. Byla to jedna z mých prvních oblíbených kapel. potkali jsme se s Rachelem na posledním turné Stone Sour."
Celá pouť začíná dvojitými salvami Gone Sovereign, která zní jako gutter punk s atmosférou oldschoolového thrashe, a prvním singlem "Absolute Zero," která je podle kapely hymnou antihrdinů.

 "Tohle není další level," popisuje album Taylor. "Je to jiný level. Nahlížíme na všechno trojrozměrně. House of Gold & Bones je připravené k totální explozi!"

Koncert této formace se uskuteční 20. června v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky za 750,- Kč + poplatky budou k zakoupení od středy 23. ledna v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a Eventim, nebo na webových stránkách či Facebookovém profilu Lucerna Music Baru. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku.