Novinky

Vyhlášení II. ročníku Hudebních cen Vinyla na Flédě se blíží

Dramaturgii jsme se snažili postavit v duchu cen Vinyla, tedy bez jakýchkoli žánrových omezení – což se nám snad povedlo a diváci se mají na co těšit. Celý večer bude opět přístupný široké veřejnosti a za vstřícnou cenu. Kapely se budou střídat na dvou scénách a každá odehraje plnohodnotný koncert,“ říká za koordinátory ceny Pavel Uretšlégr.

I letos vychází výroční vinyl v limitované edici v počtu 100 kusů, který obsahuje po jednom tracku od všech nominovaných (tedy z kategorií Deska roku a Objev roku). „Autory obalu desky jsou výtvarníci David Böhm a Jiří Franta, za což jim patří náš velký dík. Vinyl zároveň poslouží jako artefakt pro vítěze – tyto kusy David Böhm a Jiří Franta autorsky dotvoří,“ upřesňuje za koordinátory ceny Tomáš Grombíř. Vinyl vychází hlavně díky společnosti GZ Digital Media, a.s., která se stala partnerem ceny a vinyl vyrobila. Autorkou grafické úpravy obalu vinylu je pak brněnská umělkyně Pavla Kačírková.

Samotné slavnostní vyhlášení bude situováno zhruba doprostřed komponovaného večera. Půjde o cca 30 minutový blok, jímž provedou moderátoři Radia Wave – Veronika Ruppert a Tomáš Turek. Letošní novinkou jsou Pražské ozvěny Vinyly, které proběhnou 5. března ve velkém sále NODu.

Program zahájí diskuze hudebních publicistů nad stavem a vývojem české scény v roce 2012. Následovat budou tři živé koncerty kapel nominovaných v letošním ročníku Vinyly.

Základní cena vstupenky na slavnostní večer na Flédě činí v předprodeji 180,- Kč, pro studenty pak 150,- Kč. Vstupenky jsou k dostání v obvyklých brněnských předprodejích – Dům pánů z Lipé (Nám. Svobody 2, Brno), Fléda – Báreček (Štefánikova 24, Brno), Indies (Poštovská 2, Brno), nebo také přes smsticket (www.smsticket.cz).