Novinky

NIGHT AIR – 18.1.2013 @ MEETFACTORY

ELEKTRABEL (CZ) // LECTURE
http://www.elektrabel.info/

Elektrabel, vlastním jménem Tomáš Hartl, patří ke špičce české elektronické scény.
Do dnešního dne si zahrál takřka v každém klubu či na festivalu v republice, i na pár úctyhodných místech ve světě, jako jsou berlínský Tresor či tokijský Womb.

Zhruba půlhodinová přednáška, která nastíní několik témat především o hudební produkci samotné, hardwaru a v neposlední řadě i akustiky či masteringu bude nepochybně obohacující debatou pro všechny nadšence.
---

RED BULL MUSIC ACADEMY // LECTURE
http://www.redbullmusicacademy.com/
http://www.rbmaradio.com/
http://www.mixcloud.com/rbma/

Přednáška představující další ročník jedné z nejvýznamějších hudebních platforem, která každoročně umožňuje různorodým talentům z celého světa naučit se novým věcem po boku profesionálů z oboru.
Již po patnácté se sejdou vybraní muzikanti dneška a zítřka na prestižní Red Bull Music Academy, která se uskuteční na jaře tohoto roku v New Yorku!
Do předchozího ročníku v Madridu byla za Českou republiku vybrána Petra Hermanová z elektro-folkové kapely Fiordmoss. Před ní to byli například: Juanita Juarez, Denius, Diome, Limyth, Katcha, Hoffee, Vec nebo Lucca.
---

** FUNKTION ONE // TONY ANDREWS (UK) // MASTERCLASS **
http://www.funktion-one.com/
http://www.youtube.com/watch?v=YqbEBSgkSoM

Hodinová masterclass se zakladatelem proslulé firmy FUNKTION ONE, která se více než dvacet let zabývá výrobou a vývojem těch nejlepších ozvučovacích systémů na světě.

Britská společnost Funktion One byla založena v roce 1992 Tonym Andrewsem a Johnem Newshamem krátce po jejich odchodu z firmy Turbosound, kterou také zakládali.
Od té doby razí společnost Funktion One nekompromisní cestu za vyšší efektivitou a tím nejkvalitnějším zvukovým zážitkem, který jde proti tendencím většiny ostatních společností a zejména proti druhořadému digitálnímu zpracování.

Funktion One systémy využívají ty nejlepší světové kluby a festivaly, např.:
Cielo, New York / Berghain, Berlín / Beta, Denver / Dimensions Festival / Glastonbury Festival / Creamfields Festival, atd…

Oficiálním distribucí systémů Funktion One pro Českou republiku
se zabývá pouze firma Vice Audio se sídlem v budově Cross klubu. Na stejném místě se nachází i showroom DJ techniky Pioneer (powered by Funktion One).

Samozřejmě i Meet Factory bude speciálně pro Night Air ozvučena výkonným PA systémem Funktion One!
---

**CLUBROOT (UK)**
http://www.residentadvisor.net/dj/clubroot
http://www.last.fm/music/Clubroot
https://soundcloud.com/clubroot

Headliner večera, Britský DJ a extrémně talentovaný producent Daniel Richmond alias Clubroot pohybující se na vlnách ambientně laděné elektroniky představí v pražské premiéře svůj krystalicky čístý a emotivní set, který nezabředává do obvyklého schématu dubstepové produkce posledních let.
---

JOSEF SEDLON (CZ)
https://soundcloud.com/josefsedlon

Jen málokdo ovlivnil českou taneční scénu, tak jako moderátor, promotér a neúnavný propagátor kvalitní muziky Josef Sedloň. Jeho devadesátiminutový set je nepochybně zárukou kvalitního zážitku a především toho nejlepšího co aktuální elektronická scéna nabízí.
---

DIOME (CZ)
http://www.residentadvisor.net/dj/diome

Od roku 1997, kdy Diome poprvé položil jehlu na desku uteklo mnoho času. Mezitím Diome stihl hrát snad ve všech koutech této země. Vystupoval na obřích i malých festivalech, moderoval vlastní pořad na Českém rozhlase a pravidelně vyjížděl do zahraničí. Jedním z nejzásadnějších momentů jeho kariéry je účast na prestižní Red Bull Music Academy v Dublinu v roce 2000.DJ Diome je synonymem pro inteligentní house, hravé i zasněné melodie a sametové mixy.
---

DJ FACE (CZ)
http://www.residentadvisor.net/dj/face/

Známý pod pseudonymem Myclick píše již dvanáct let pro portál Techno.cz, kde již třetím rokem zastává funkci šéfredaktora.
I jeho hlas je možné slýchat jednou za 14 dnů z notoricky známé frekvence 91,9 MHZ pražského Radia 1.
Jako DJ Face dodnes roztáčí pouze vinylové dvanáctipalce. Deep house a nu disco jsou žánry, které mu již před lety učarovaly a jednoznačně nejvíce si je užívá ve spolupráci s DJem Diomem a jinak tomu nebude ani na prvním Night Airu. DJ Face B2B Diome - closing set celého večera.
---

EVA PORATING (CZ)
https://soundcloud.com/c-heads/10-eva-porating

Do Brna zavátá DJ-ka Eva Porating učarovala nedávno svýmy vysoce aktuálními sety nejen českému publiku. V minulém roce překvapila několika fresh podcasty určenými například pro prestižní rakouský magazín C-Heads nebo domácí server Spaceboss. "Fresh shit, house, synth, post-dubstep. Prostě un/ordinary girl playing un/ordinary music."
---

DJ MOORIS (Shotgun Festival, CZ)
http://www.shotgunfestival.com/
http://www.mixcloud.com/Mooris/
http://www.residentadvisor.net/dj/mooris/

Zakladatel a dramaturg festivalu shotgun Daniel Morávek zahraje rozmanitý hodinový set především na vlnách house, techno a bass music.
Na první pohled kvalitní a starší produkce. Na pohled druhý taneční, eklektický, divoký, ujetý a napříč všemi žánry.
---

FREMENI (Live, CZ)
https://soundcloud.com/fremeni

Několik let příprav vyvrcholilo koncem roku 2012, kdy se FREMENI odhodlali k premiéře jejich live setu. Acid, mikro-rave, techno.
“Fremeni jsou kladívko a kovadlinka českého diskoundergroundu. Na podiu opice, ve studiu intelektuálové. Vidláci. Fremeni jsou “dřevní beat”, důsledná disko arytmie, rytířské melodie.”
---

LA BELLA VIDA DJ'S (CZ)

Už tomu budou dva roky co je napadlo vyzkoušet letní-openair-deephousový dýchánek na různých místech v Praze nesoucí název La Bella Vida.
Od té doby housové melodie několikkrát rozvibrovaly hladinu Vltavy u Kampy nebo na Podolce.
Spontání a příjemné akce pod širým nebem a bez vstupného, na kterých si zahrála celá řada lokálních DJ'S bez nároku na honorář za doprovodu kvalitního aparátu.
Opening set NIGHT AIR / 01 nastíní vývoj celého večera.