Novinky

Lealoo zahráli v Crossu s německými Mollin, jedou s nimi i za hranice

Lealoo charakterizuje zasněně melancholický a jindy expresivně exaltovaný zvuk. V jejich skladbách se mísí elektronický rytmus s živelností a přirozeností živých nástrojů a nad tím vším ční nezaměnitelný ženský hlas. Škatulky jsou této kapele těsné a někteří jí přisuzují nálepku dream-pop. Naživo je snová atmosféra podtržena i novou minimalistickou projekcí, která využívá techniky videomappingu.

V roce 2011 vytvořili videoklip k písni Breathe In, která se také současně umístila v hitparádě Radia 1. V loňském roce přizvali ke spolupráci na koncertech violoncellistku a vystoupili například jako předkapela amerických Whisper in the noise v Brně na Flédě či na festivalu Next Wave v pražském NoD. Nyní připravují materiál na novou desku.

Mladá elektro-popová kapela Mollin z Lipska na sebe upozornila v roce 2011 účastní na soutěži „Velká cena 2011“ v Lipsku. Na konci loňského roku vydali své první EP Colours. Vystupovali jako předkapela francouzské elektronické skupiny Slove na jejich koncertu v Lipsku, který se uskutečnil v rámci jejich německého turné. Hudba Mollin je odpovědí na tvorbu podobných švédských projektů, která se spojuje s vlivy elektroniky 80. let.