Novinky

Clarinet Factory oslaveni luxusním elektronickým remixem

Remix nahravky Around a Point je již druhou předělávkou původního námětu skladby. Poprvé vyšel daný motiv pod názvem Wave 9-3-1 na albu Echoes from Stone (2003), roku 2010 toto téma Clarinet Factory znovu zpracovali a zapojili do projektu Echoes of Colors jako skladbu k obrazu Around a Point Františka Kupky.

Níže uvedený remix, který Clarinet Factory představili a rozeslali jako dárek a PF na konci roku, je dílem nezávislého dua Universal Loosers, tedy Jaromíra Bednáře (představitele sólo experimentálně elektronického projektu Jock The Lock) a Josefa Sedloně, respektovaného moderátora Radia 1 a všeobecného znalce nejen elektronické a netradiční hudby (mj. zakladatele a dramaturga kvalitou vyčnívajícího koncertního cyklu Music Infinity v Paláci Akropolis).

Josef Sedloň ale není pouze autorem, nýbrž také hybatelem celého podniku: z jeho iniciativy začnou vznikat další variace na skladby Clarinet Factory, a to ve spolupráci jak českých, tak zahraničních umělců. Around a Point je ukázková první vlaštovka nečekaně rozsáhlého a zároveň ojedinělého projektu –ať je každá další takto nadstandardní!