Novinky

Nový videoklip: Alt-J - Fitzpleasure

Videoklip pokračuje v možná nezáměrné, ale reálné snaze zobrazovat svět jinak, než  jsme zvyklí. Z debutového alba An Awesome Wave vyňali a video složkou opatřili už čtvrtý track. Aktuálně vydanému singlu Fitzpleasure předcházel singl Matilda, hitová píseň Breezeblocks, kterou doplnili o filmové minidrama pozpátku, a Tessellate s tetovaním.

Kapela, jejichž exkluzivita se k nám dokulhala z Velké Británie trochu opožděně, sklízí respekt v podstatě všech, kterým je prezentována. Přesto zůstává v ústraní alternativních koutů, snad i pro velmi netradiční vokálové linky, které vláčností a řezavostí připomínají např. Gonjasufiho nebo King Midas Sound. Na vině bude zároveň netradiční přístup, který kombinuje nespoutanou produkci Gnarlse Barkleyho nebo Animal Collectiv (ano, zdá se, že mají něco společného) a nekonzistentní album plné podivností. Právě ty ale poměrně hravě vyřadily ze hry o prestižní cenu Mercury konkurenty typu Field Music nebo debutující Jessie Ware, Bena Howarda nebo mladičkou, ale nadějnou Lianne La Havas.

Alt-J tak vyjíždí na své monstr-turné trvající až do května s nálepkou očekávaného trháku. Jejich debutové album An Awesome Wave garantuje velmi malou pravděpodobnost zklamání.