Novinky

Nový videoklip: Vees - Wooden People

Režie nového videa ke skladbě Wooden People se zhostil režisér Martin Přívratský, autor dokumentárního filmu Tomorrow Will Be Better z prostředí freestyle motokrosu, před jehož pražskou premiérou VEES hráli a v němž mají tři své skladby. „Motokros milujeme a moc si vážíme toho, že v našem klipu účinkuje mistr světa Libor Podmol,“ říkají VEES.

Skladba Wooden People je z alba Foe Dry, které na vinylu vyšlo v dubnu letošního roku. Aktuálně VEES připravují nové EP, které na jaře představí na turné po českých klubech. Několik koncertů pak v dubnu zahrají také v Anglii.

Nejsilnější zbraní VEES není jen osobitý přístup ke starým kytarovým vzorcům, s kytarovými a bubenickými sóly, ale také jejich odzbrojující živá vystoupení, která je v listopadu vynesla až do finále soutěže Český tučňák.

Od svých začátků a vydání EP Johny Moon (2010) VEES urazili velký kus cesty a z rock'n'rollu se stal jejich životní postoj. Ačkoliv je kdysi ovlivnili Led Zeppelin, Beatles nebo Neil Young, mají rádi i The Strokes, Franz Ferdinand nebo Wolfmother. Především ale zůstávají zapálení, sví a zatraceně autentičtí.