Novinky

Zrní v sobotu pokřtí svůj Soundtrack ke konci světa

Dalším důvodem k návštěvě tohoto mimořádného večera může být i to, že nová alba Zrní a Květů získala nominace na album roku v hudebních cenách české kritiky Apollo i ceně Vinyla. V případě Zrní pak během půl druhé hodiny hraní zazní celá deska i řada skladeb z předchozích alb. „Desku nám pokřtí naši rodičové, teda pokud nebudou mít na místě trému. Řešili jsme, koho pozvat a nakonec nám tenhle nápad přišel nepoctivější. Vlastně jsme je nikdy neviděli pohromadě a někteří se patrně ani nikdy nepotkali,“ říkají Zrní.

Křest probíhá den po původně „plánovaném“ konci světa. Pomůžou Zrní vzniknout něčemu novému? „Věříme, že k nějaký změně už dochází. Přijde mi, že víc a víc lidí si teď uvědomuje, že něco není správně a chce to změnit. Je jen na nás, jak k životu přistoupíme. Můžem se donekonečna hnát za úspěchem, donekonečna se řešit, soudit, sebelitovat, topit se v pocitu, že je to všechno zbytečný, ale taky se každý můžem denně rozhlídnout a říct si: je to nádhera, žiju!“ říká frontman kapely Honza Unger. „Naše hlavní sdělení, který se táhne napříč vším, co děláme, je, že život je úžasnej zážitek, se vším hořkým a drsným. Snažíme se skrze hudbu předávat ten pocit fascinace a prožívání přítomnýho okamžiku,“ dodává.

Přečtěte si recenzi alba Soundtrack ke konci světa

Ještě před křtem plánovala kapela představit svůj nový klip ke skladbě Rychta. Prosincový shon a náročnost zpracování ovšem odsunul výsledek až do nového roku. Takže je stále se na co těšit i po konci světa.

Album Soundtrack ke konci světa Zrní vydali 22. října 2012 ve spolupráci s agenturou APPLAUSE booking. Seženete jej na koncertech, ve spřáteleném Rekomandu, ostatních dobrých kamenných obchodech i on-line. Kromě své třetí řadové desky Zrní koncem října společně s VerTeDance vydali CD k představení Kolik váží vaše touha? (ocenění Taneční inscenace roku).