Novinky

Stop Hate! Rock Café hostí benefiční koncert organizace In IUSTITIA

"Již téměř čtyři roky pomáháme lidem, kteří byli napadeni v důsledku předsudků útočníka - podporujeme oběti násilí z nenávisti," říká Klára Kalibová, předsedkyně občanského sdružení In IUSTITIA a právnička organizace. Mezi klienty a klienty organizace jsou osoby napadené z důvodu svého národnostní či etnického původu, víry či bezvěrectví, sexuální orientace či identity, příslušnosti k subkultuře či sociálního statutu. In IUSTITIA poskytuje služby představitelům majority i minorit.

Na benefičním koncertu Stop hate! HELP! vystoupí kapely Trio romano (gypsy music), AcienT groove (djembe-dunun duet), Ohjeez (blues pop), Magnetikum (pop-rock) a další. Všechny kapely vystoupí bez nároku na honorář, zázemí koncertu poskytne Rock Café, propagace koncertu je zajištěna díky laskavosti firem Internet Projekt, a.s. a Dreamtec.

Součástí benefice bude i doprovodný program: diskuse na téma násilí z nenávisti, výstava fotografií a informační stánky organizací pomáhající podpořit respekt a toleranci v České republice.

"V roce 2012 jsem poskytli pomoc obětem v několika významných kauzách. Za mnohé mohu zmínit žhářský útok proti rodině s dětmi, pronásledování romského blogera, napadení antirasistického aktivisty, napadení skupiny mladých lidí příznivci pravicových hooligans či pobodání mladého muže v důsledku jeho alternativního vzezření," říká Kalibová.

"Prostřednictvím benefičního koncertu bychom rádi získali další finanční prostředky ve prospěch naši klientů a klientek. Budeme z nich hradit náklady na soudní řízení, zpracování znaleckých posudků, psychoterapeutické služby, případně nárazovou humanitární pomoc klientele," doplňuje Kalibová důvody konání benefičního koncertu. "Věříme, že návštěvníci a návštěvnice aktivně podpoří naši činnost ve prospěch těch, kteří byli bezdůvodně napadeni. Osobně věřím, že solidarita s oběťmi rasismu, antisemitismu, homofobie a další nesnášenlivosti je jednou z hodnot naší společnosti."

Stop Hate!: TRIO ROMANO, MAGNETIKUM, OhJeez, ANCIENT GROOVE
Neděle 9. prosince od 19:00
Praha - Rock Café
Vstupné 100 Kč