Novinky

Nový videoklip: Aşa - The Way I Feel

Aşa odvážně přeskakuje od deprese ke štěstí. Ne každý zpěvák dokáže natočit veselý popový song a soulový splín na jednom albu, aby to nevypadalo hloupě. Aşa to umí. Navíc neznevažuje procítěné skladby s hlubokomyslnějšími texty tím, že vedle nich postaví skotačivý singl. Jde jí obojí, tak proč by toho neměla využít? Po roce se Aşa vrací s novým videoklipem, tentokrát k táhlé písničce The Way I Feel, která je na míle vzdálená minulému singlu Why Can't We Be Happy, který září všemi barvami.

Aşa se v novém videu představuje v roli zdravotní sestry a celý minifilm je výrazně temnější, než na jaké jsme od Aşi zvyklí. Zpěvačka se nikdy nebála vyjádřit špatné nálady, ale zároveň nikdy nezabrousila do tak obrazově výrazného videa, které hraničí s thrillerem. I když je The Way I Feel klasicky vystavěným depresivním songem (a nabízí se otázka, jestli je Aşa takový cynik, aby zveřejnila takové video v době adventu), zpěvačka z něj vytváří díky svému projevu a kamenné tváři intenzivní hudební zážitek. Kdo je tady ten špatný a kdo ten dobrý? A jaké to je, když máte pocit, že nikam (nebo nikomu) nepatříte?

Aşa se narodila v Paříži, ale ještě jako dítě se se svými nigerijskými rodiči odjela do Lagosu, který je nejlidnatějším městem Nigérie. Tam se dostala k hudbě a přes inspiraci soulovými velikány jako Marvin Gaye nebo Aretha Franklin se propracovala ke své vlastní tvorbě. V roce 2007 jí vyšlo debutové album Asha a o tři roky později deska Beautiful Imperfection, která nejen ve Francii, kde Aşa vystupuje nejčastěji, zaznamenala úspěch. Aşa zpívá kromě angličtiny i v nigerijském jazyce yoruba a ve francouzštině.

Asa - The Way I Feel

Beautiful Imperfection (2010)
Naïve Records