Novinky

AVA presents EXITAB showcase vol.2: Aches, Casi Cada Minuto, Stroon

Ačkoliv půjde ve všech případech o živou elektroniku, budete moci ochutnat různé přístupy, ve kterých více či méně hrají roli živé nástroje či zvuk analogových syntezátorů. Akci završí party doprovod v podání Jvrise (Exitab) a AVA Djs. Vizuální support bude mít na starosti Michal @ Chernobyl kolektiv.

ACHES

Minulou zimu šlo o srdeční záležitost. Zasněné a lehce nervní zvukové krajiny jsou tříštěny rozházenými a přesto přesně dopadajícími beaty zvukově blízkými ostrovní klubové hudbě. Hudba Jonnyho Foxe může připomínat atmosféru shoegazových klasik, ale přístupem má blíž k elektroakustickým ambientním experimentům, ve kterých se zjevují záchytné body v podobě nostalgických melodií. Ne nadarmo vyhrál na Creepy Teepee soutěž Emerging Creepy Act, díky které se projede se svým živým vystoupením po Evropě. Jeho nové album můžete stáhnout Glass Lip v empétrojce, ale my doporučujeme variantu krásného bílého vinylu. A pro začátek si poslechněte nejčerstvější Easy Ghost s remixy od Dam Mantle a Ink Midget. Tahat se dá za libovolnou částku, což je vstřícné i vůči těm co mají hluboko do kapsy.

CASI CADA MINUTO

Kaleidoskopický psychedelický ambient, ve kterém se rozpustíte jako v lázni hřejivého světla. In White Rooms je debutová dlouhohrajka, která v katalogu labelu září jako průzračný krystal. Jde o projekt, který na sebe už před necelými sedmi lety nenápadně upozornil na tehdy začínajícím bandzone překvapivě vyzrálými ukázkami vlastní tvorby. Od té doby Slavo Herman stihl například předskakovat Grouper a nyní jsme se konečně dočkali debutu, o kterém Tomáš Teapot Ferko píše jako o „pravdepodobne najvyzretejšom slovenskom debute tohto roku, ktorý napriek svojej abstraktnej povahe nestráca spád a hudobnú nápaditosť ani na sekundu.‟ Máte-li rádi namotávající analogovou psychedelii ve stylu Emeralds nebo bohatější skladby Stevea Roache a podobné astrální výlety, v tomhle případě se roztečete blahem.

 

STROON

Je to stále Stroon, kterého známe a přitom se posouvá o kus dál. Novinka slibuje mnohovrstevnaté výpravné kompozice zahalené do kosmické špíny s jasným tahem na branku. Stroon, vlastním jménem Dalibor Kocián, je mimo jiné známý z účinkování v Ensemble Cluster a Veni, které se věnují interpretaci děl současných minimalistů, například Steve Reicha nebo Terry Rileyho. Triple Farewell EP jakoby zúročovalo tyto pracně nabyté zkušenosti. Trpělivým vrstvením motivů, které jsou vystavěny na konfrontaci organického zvuku vibrafonu s chladem klávesových ploch a rytmických algoritmů Stroon uzavírá svou pomyslnou trilogii. S Triple Farewell nabývá jeho trademarkový melancho-step další rozměr - z nejlepších momentů EP je citelná jakási zvláštní extatickost, které rozhodně nechybí pódiový potenciál.

Facebook event