Novinky

Gary Lucas předvede své kytarové umění v jabloneckém Klubu Na Rampě

Záběr Garyho Lucase je těžko definovatelný - blues, jazz, psychedelic rock, ale třeba i album čínského popu z 30. let minulého století, aranžované převážně pro steel kytaru, ale i filmová a TV hudba.
Tento kytarový světoběžník a dobrodruh, kterého do ČR poprvé přivezlo vydavatelství Faust Records před téměř 20 lety, dokázal při všech svých návratech překvapit něčím naprosto originálním. Jeho letošní vystoupení nebude výjimkou.

Projekt Monsters From The Id bude exkluzivně odehrán ve středu 28. 11. od 20 hodin v Klubu Na Rampě. Těšit se můžete na dvojprogram, kombinaci koncertu a improvizací k projekcím.

Světově proslulý kytarista, autor písní a skladatel nominovaný na cenu Grammy, hudebník s více než 20 sólovými alby na kontě a skladatel filmové muziky. Po vystoupení v Grammy Museu v Los Angeles v rámci tamního projektu Great Guitar si vysloužil uznání jako „jeden z nejlepších a nejoriginálnějších kytaristů v Americe“ (Rolling Stone). Gary Lucas, je v roce 2012 opět na cestách.

O Gary Lucasovi se psalo loni v květnu v souvislosti s jeho posledním studiovým albem se skupinou Gods and Monsters „The Ordeal of Civility“ (Knitting Factory) v New York Times, Wall Street Journal a International Herald Tribune. Producentem nahrávky byl Jerry Harrison, který za ni dostal řadu nadšených recenzí včetně čtyř hvězdiček hudebního magazínu Mojo.

Nedávno vydal Gary vinyl v České republice, album svých sólových akustických aranží děl Antonína Dvořáka a dalších českých skladatelů vážné hudby, s názvem Gary Lucas Plays Bohemian Classics (Faust Records). Na minulém evropském turné se svým Captain Beefheart Symposium dvakrát za sebou vyprodal Philharmonic Hall v Liverpoolu, hrál živě k filmu Dracula na španělském festival v Bilbao (premiéra na filmovém festivalu v New Yorku), nahrával v Londýně s Bryanem Ferrym, jeho sólový projekt byl nadšeně přijat v Portugalsku a turné zakončil v Paříži. Nedávno Gary také dokončil nahrávání psychedelického tanečního projektu Wild Rumpus, který vytvořil se svým kolegou Colleenem „Cosmo“ Murphym (jejich poslední vinylový singl „Cloudhopping“ byl vyprodán během jednoho týdne), v premiéře uvedl svůj kytarový doprovod k filmu Luise Bunuela Anděl zkázy na filmovém festivalu v Havaně a v současnosti pracuje na dalším filmovém projektu, a to latinsko-americké hororové trilogii. V roce 2011 se Gary úspěšně představil také v Číně, na Kubě, na Kanárských ostrovech, v Kolumbii, Brazílii a v Mexiku. V Šanghaji vyzkoušel rozšíření koncertní verze svého proslulého alba čínských skladeb „The Edge of Heaven“ s kapelou a dvěma vokalistkami, obrovský úspěch zaznamenal na 64. Holland Festival v Amsterdamu…

Všestranný kytarista Gary Lucas neúnavně cestuje po světě jak se svými sólovými projekty, tak s různými skupinami včetně svých Gods and Monsters.