Novinky

Ink Midget a Aches pokřtí své novinky, jako host zahraje Dam Mantle

Dam Mantle při své první návštěvě Bratislavy překvapil prudce upbeatovým setem vyskládaným z paradoxně nepříliš tanečního, ale zato úplně geniálního WE EP. Nikdo předtím nepřišel s tak zdařilou cinematickou verzí juke-u. Albový debut Brothers Fowl, který mu právě vyšel, si zachovává charakteristické vlivy klubové elektroniky, ale blíží se ještě více k živým nástrojům a pomalejšímu tempu. Celkem odvážný tah ocenil například i magazín Consequence of Sound.

Brothers Fowl stream:

Celý večer se bude kromě toho točit kolem dvou nejnovějších releasů na Exitabu. Ink Midget navazuje na téměř dva roky staré Split LP upgradováním verzí toho, co tak neradi nazýváme IDM. Jeho albový debut Re-leave prolíná braindance s nejnovějším děním na britské klubové bassové scéně. Klíčovými slovy jsou trap, juke, zmutovaný hip hop, špína a prach. Tyto vlivy zaobalí jemnými zašuměnými melodiemi, podivnými hluky, akustickými nástroji nebo field-recordings. Vedle spoluprací z řad nejbližších (Pjoni a Sifon z WWW) 'Re-Leave' nabízí tracky, které bez problémů sednou do DJsetů vedle jmen jako TNGHT, Kuedo či Bangladesh. Hutný live set je hutný.

Aches si tento podzim připsal na konto LP debut Glass Lip, který Exitab pustil do světa na bílém vinylu. Album kombinuje nugaze atmosféry s organickou stranou současné britské elektroniky. Glass Lip staví svůj zvuk na intimních texturách, které fungují velmi přesvědčivě i v koncertním provedení. Z posledního vydání Creepy Teepee Festivalu si odnesl cenu za nejlepší live-act. Na jaře pro něj AM180 crew pořádají menší středoevropské tour. Easy Ghost EP vychází 20.11.2012.

Zvuk posledního letošního releasu v katalogu Exitabu představí i Dead Janitor, který se naposledy objevil v Bratislavě v rámci Wilsonic Festivalu.

 Facebook event