Novinky

Začíná 20. ročník mezinárodního hudebního festivalu Alternativa

V pátek 16. 11. se v klubu Kaštan představí se svým projektem zkušený a všestranný bubeník Thom Herian aka Drama Jacqua, jehož hudba je postavena na struktuře junglu, zrychleného a mnohovrstevného breakbeatu, freetekna a drum’n’bassu, do které autor nejrůznějšími způsoby sampluje další motivy.

Koncert začíná ve 20.00, vstupné 120 Kč; vstupenky lze koupit v předprodeji, a to v čítárně Unijazzu, nebo si je rezervovat na www.kastan.cz.

V sobotu 17. 11. v 17.00 odstartuje přehlídka Malá Alternativa v klubu Kaštan.
Odborná porota vybere z pěti uskupení – F63 (Senica), Chodská Junta (Praha), Megaphone (Praha), Pohlavní Nádraží (Praha), The Eclipse (Brno), nejzajímavější projekt, který bude díky dlouholeté podpoře Svazu autorů a interpretů i v roce 2012 odměněn částkou 10.000 Kč. Zároveň proběhne hlasování diváků, ať už těch, kteří dorazí přímo na místo, nebo těch u online přenosu.

Instrukce pro internetové hlasování budou zveřejněny v sobotu 17. 11. od 17.00 na adrese festivalu.

V neděli 18. 11. od 17.00 proběhne v Čítárně Unijazzu projekce archivního záznamu části prvního ročníku festivalu Alternativa v roce 1993, který natočili a vyrobili Jiří Synáček a Oldřich Šíma (Black Point). Festival tenkrát proběhl v sále Spektrum v ulici Jugoslávských partyzánů a v dnes už bohužel neexistujícím klubu Delta Na Dědině. Na jeho organizaci se tenkrát spolu s Unijazzem podílely zejména agentura Rachot a SAI. Ve filmu uvidíte většinu z kapel, které na prvním ročníku hrály a stojí to za to. Kvalita zvuku sice odpovídá stáří nahrávky a našim tehdejším technickým možnostem, ale dokumentační hodnota snímku všechny nedostatky hravě převáží.

V pondělí 19. 11. pak budou pokračovat koncerty v Kaštanu. Představí se zde duo Richter & syn (CZ), které nachází v kombinaci elektronické hudby s elektrickou kytarou širokou škálu hudebních stylů, v níž se setkává minimalismus s rockovými výpady a elektronika spíše ambientního charakteru.

Další kapela, která v pondělí zahraje, bude Kora et le Mechanix (CZ), ti se více než dvacet let věnují ambientní a experimentální elektronické hudbě. Minimalistický maximalismus. Notebook jako hudební nástroj.

Začátek koncertů je ve 20.00, vstupné 120 Kč (vstupenky lze koupit v předprodeji, a to v čítárně Unijazzu, nebo si je rezervovat na www.kastan.cz). Koncerty bude možné sledovat online.

Další festivalový program:

20. 11. úterý / Veletržní palác
FAUST (Ger)
Křest knihy Petra Ference: Hudba, která si neříká krautrock
předprodej 350 Kč / na místě 450 Kč
(členové Unijazzu 300 Kč, k zakoupení pouze v Čítárně Unijazzu)

21. 11. středa / Čítárna Unijazzu
Marek Toman/Honza Boldrik Toman (CZ) – Marek Toman přečte náhodně vybraný úryvek své knihy, DJ Boldrik nasadí odpovídající pecku. Předem se nedomlouvají, aby se na scéně něco dělo.
vstup volný

22. 11. čtvrtek / HooDoo Music Club
Sergej Letov/Joe Karafiát (RU/CZ), sONaLeX & co (CZ), Urs Leimgruber/Roger Turner (CH/GB), Longital a VJ Kufrik Brothers (SK)
předprodej 250 Kč / na místě 350 Kč
(členové Unijazzu 200 Kč, k zakoupení pouze v Čítárně Unijazzu)

23. 11. pátek / HooDoo Music Club
1724 (H/PL/A), Milan Knížák + Opening Performance Orchestra, j. h. Phaerentz (CZ), Gary Lucas, j. h. Michal Nejtek (USA/CZ), Thymolphthalein (Aus/F)
předprodej 250 Kč / na místě 350 Kč
(členové Unijazzu 200 Kč, k zakoupení pouze v Čítárně Unijazzu)

24.11. sobota / HooDoo Music Club
Gurun Gurun (CZ), Cremaschi/Heenan/Vrba (USA/Ger/CZ), Anna Zaradny (PL), The Remote Viewers (GB)
předprodej 250 Kč / na místě 350 Kč
(členové Unijazzu 200 Kč, k zakoupení pouze v Čítárně Unijazzu)

Předprodej v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream. Bez poplatků v prodejně Rekomando a v Čítárně Unijazzu.