Novinky

Nový hudební projekt Music Cluster

V čem spočívá princip sbírek a jak je realizován v Music Clusteru? Na začátku je plán, na který jsou třeba sehnat finance. Tento plán se představí Music Clusteru, který se rozhodne, zda ho podpoří a zda je pro kapelu v daný moment vhodný. Není zde tedy možnost, že by projekty zakládaly samy kapely a neprocházely tak kontrolou a web by poté byl zahlcen přemírou alternativ. Základním faktorem pro zařazení do projektu je šance na úspěšné splnění vytýčeného cíle. Projektem může být cokoliv, co kapela v daný moment potřebuje - natočení singlu, klipu nebo celé desky, nákup hudebních nástrojů nebo třeba i jen propagačních materiálů.

Přispívat se může předvolenými částkami, za které kapely svým "sponzorům" nabízejí protiplnění. Může jít o zaslání podpisové karty, věnovaného CD, natočení spotu, zahrání na firemní akci a dalšího, co si kapela dokáže vymyslet, záleží jen na její kreativitě.

Pokud je sbírka ukončena a není vybraná cílová částka, existuje několik možností. Buď si kapela zbytek doplatí ze svého a projekt realizuje nebo z vybraných peněz realizuje nějaký alternativní plán. Vy jako přispěvatel si můžete vybrat, zda chcete zaslanou částku vrátit zpět v případě, že se finance na daný projekt nezískají či zda váš příspěvek zůstane kapele a bude použit na jiný plán, o kterém budete samozřejmě informováni. Peníze nejsou vráceny zpět v případě, že jste si již vybrali plnění - např. stáhli track, video nebo obdrželi CD. 

Patrony projektu jsou odborníci z různých odvětví, od ostřílených muzikantů, producentů nebo vydavatelů až po specialisty na marketing a sponzoring. To zaručuje kvalitní a profesionální služby s moderním a plně vybaveným zázemím, kde je možné ukončený projekt pod tímto odborným vedením navíc i realizovat. Music Cluster samozřejmě dohlédne na to, aby byly peníze skutečně na danou věc využity a nebyly nijak zpronevěřeny.

Jedním z pilotních projektů je i natočení klipu pro kapelu Magnetikum. Tato kapela pochází z Prahy, kde také nejčastěji koncertuje. Jde o mladou kapelu, která na hudební scéně působí od roku 2008. V roce 2011 natočila desku s názvem Výzva a klip k pilotnímu singlu Facebook, který nyní můžete vidět i ve vysílání na hudební stanici TV Óčko. Pomocí Music Clusteru chce kapela získat finance na klip pro svůj druhý singl s názvem Nová trasa. Více informací nejen o kapele Magnetikum, ale i o celém projektu Music Cluster najdete zde: www.musiccluster.cz